Trwa ładowanie...
d1w1y1p

Zamieszki w USA. Paweł Szefernaker przypomina polską blokadę Sejmu. "Pasztet"

- To, co się dzieje, nie służy ani USA, ani sojusznikom - stwierdził Paweł Szefernaker. Wiceminister spraw wewnętrznych uważa jednak, że Stany Zjednoczone poradzą sobie z napiętą sytuacją. I przypomina, że w Polsce to opozycja blokowała Sejm.
Share
Zamieszki w USA. Paweł Szefernaker przypomniał sytuację z pasztetem jedzonym przez członków opozycji w wigilię w Sejmie w 2016 r.
Zamieszki w USA. Paweł Szefernaker przypomniał sytuację z pasztetem jedzonym przez członków opozycji w wigilię w Sejmie w 2016 r.Źródło: PAP
d1w1y1p

- Głosy, które płyną od polityków USA, są głosami z których wynika, że chcą, by sytuacja została jak najszybciej zakończona (…). To, co się dzieje, nie służy ani USA, ani sojusznikom. Bardziej tym, którzy źle życzą Stanom Zjednoczonym - powiedział w czwartek w rozmowie z Polsat News Paweł Szefernaker

Wiceminister w MSWiA jest zdania, że zamieszki w Stanach Zjednoczonych to "chwilowa sytuacja". - USA poradzą sobie z kryzysem - uznał.

Szefernaker zapewnił, że Polska "zawsze inwestuje w sojusze z danym państwem" i będzie współpracować z administracją Joego Bidena. Polityk porównał również obecne wydarzenia w Kapitolu z blokadą Sejmu w 2016 r.

d1w1y1p

Jak stwierdził Paweł Szefernaker, to opozycja chciała wtedy "ulicą i zagranicą wrócić do władzy". - Nikt jeszcze nie okupował polskiego parlamentu w święta - dodał i stwierdził, że dobrze pamięta "pasztet jedzony na sali sejmowej".

Zobacz też: "Afera szczepionkowa" prowokacją PiS? Krytyczny głos z PO

Burmistrz Dystryktu Kolumbii Muriel Bowser ogłosiła, że w amerykańskiej stolicy do 21 stycznia będzie obowiązywał stan wyjątkowy. Wcześniej wzburzony tłum w Waszyngtonie wtargnął do Kongresu i przerwał posiedzenie, na którym zatwierdzano wynik wyborów na prezydenta USA.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w1y1p

Podziel się opinią

Share
d1w1y1p
d1w1y1p
Więcej tematów