Trwa ładowanie...
d4ja7c5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamachy na północy Syrii. Są zabici i ranni

• Trzy zamachy bombowe w mieście Al-Kamiszli w północno-wschodniej Syrii, przy granicy z Turcją
• Bomby eksplodowały w trzech popularnych w mieście restauracjach
• Co najmniej 16 osób zginęło, a 30 zostało rannych
• Za zamachami prawdopodobnie stoją dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bomby eksplodowały w trzech restauracjach
Bomby eksplodowały w trzech restauracjach (PAP/EPA, Fot: MOHAMMED BADRA)
d4ja7c5

Bomby eksplodowały w trzech popularnych w mieście restauracjach. Wiadomo już, że w jednym z lokali - w dzielnicy chrześcijańskiej - ładunek zdetonował zamachowiec samobójca.

Według kurdyjskich źródeł bezpieczeństwa za tymi zamachami stoją dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS).

Miasto Al-Kamiszli w prowincji Al-Hasaka znajduje się pod wspólną kontrolą syryjskich sił rządowych i kurdyjskiej milicji YPG (Ludowe Jednostki Samoobrony), która zwalcza dżihadystów z IS przy wsparciu z powietrza sił amerykańskich.

d4ja7c5

Podziel się opinią

Share

d4ja7c5

d4ja7c5
Więcej tematów