Trwa ładowanie...
d1knisr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach w Kabulu. Co najmniej osiem osób nie żyje, 128 rannych

Co najmniej osiem osób zginęło, a 128 zostało rannych w zamachu, do którego doszło w piątek nad ranem czasu lokalnego w centrum Kabulu - poinformowały afgańskie władze. Według AFP i Reutera eksplodował samochód pułapka. AP pisze, że był to zamach samobójczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawdopodobnie sprawcami zamachu są talibscy rebelianci
Prawdopodobnie sprawcami zamachu są talibscy rebelianci (PAP/EPA, Fot: AHMADULLAH AHMADI)
d1knisr

Władze zastrzegły, że bilans ofiar może wzrosnąć. Wśród rannych jest wiele dzieci.

Do wybuchu doszło na południowym wschodzie afgańskiej stolicy. Jak podaje Reuters, wybuch był niezwykle silny; zniszczeniu uległy samochody zaparkowane w promieniu stu metrów od miejsca eksplozji ciężarówki.

Na razie nie wiadomo, co było celem ataku, ani kto go dokonał. Ale talibscy rebelianci przeprowadzili w czwartek zamachy w Kandaharze na południu i w prowincji Logar, ok. stu kilometrów na południe od Kabulu. Śmierć w nich poniosło dziewięć osób.

Również w czwartek 17 afgańskich żołnierzy zginęło w wypadku śmigłowca w prowincji Zabul na południu. Odpowiedzialność za atak na śmigłowiec wzięli talibowie. Często jednak wyolbrzymiają oni swoje osiągnięcia w walce i przyznają się do ataków, których nie dokonali.

d1knisr

Podziel się opinią

Share

d1knisr

d1knisr
Więcej tematów