Trwa ładowanie...
d42uz19
IAR

Zagrożenie terrorystyczne w Norwegii. Służby w pełnej gotowości

Cywilny kontrwywiad norweski potwierdza zagrożenie zamachem terrorystycznym - informują tamtejsze media. Służby obawiają się, że terroryści przygotowują "spektakularny" atak, by wzbudzić strach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z władzami norweskimi współdziałają międzynarodowe organizacje policyjne
Z władzami norweskimi współdziałają międzynarodowe organizacje policyjne (AFP, Fot: JONATHAN NACKSTRAND)
d42uz19

Norweskie służby specjalne pozostają w stanie podwyższonej gotowości od 18 lipca, gdy wywiad wojskowy E-tjensten, ostrzegł o dużym prawdopodobieństwie poważnego zamachu terrorystycznego ze strony zwolenników Państwa Islamskiego.

Zadanie dokonania takiego zamachu otrzymał zespół czterech terrorystów, którzy są już w drodze z Bliskiego Wschodu do Norwegii. Namierzono ich pod koniec lipca na lotnisku w Atenach, lecz potem zgubiono ich trop. Terroryści ci nie pochodzą z Bliskiego Wschodu, lecz są zapewne Europejczykami, którzy przeszli na Islam w jego ekstremistycznej wersji.

Norweskie służby nie chcą informować o potencjalnej formie i celu ataku tej czwórki. Stwierdza się jedynie, że ma być on zapewne "spektakularny", by wzbudzić strach. Mogą być to m.in. instalacje przemysłu gazowego i naftowego, ogromne norweskie statki wycieczkowe lub masowe imprezy sportowe.

Media informują też, że z władzami norweskimi współdziałają w poszukiwaniach nieuchwytnej ekipy terrorystów międzynarodowe organizacje policyjne.

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów