Trwa ładowanie...
dsjh4ax
burza
31-07-2016 16:41

Zabrze pod wodą. Nad miastem przeszła silna burza

Lokalne podtopienia, zalane ulice i powalone drzewa - to skutek burzy z gradem i silnym wiatrem, która pojawiła się w Zabrzu koło godziny 14 w niedzielę. Według strażaków sytuacja jest bardzo trudna.

Share
dsjh4ax

Burza z gradobiciem i silnym wiatrem pojawiła się koło godziny 14. - Od tej pory otrzymaliśmy już około 100 zgłoszeń. Głównie dotyczą one zalanych dróg, piwnic i powalonych drzew - poinformował TVP Info kpt. Wojciech Strugacz z KM PSP w Zabrzu.

W teren wyjechało 8 zastępów straży pożarnej, w sumie 30 ratowników. Ul. Piłsudskiego została całkowicie zalana i jest nieprzejezdna. Podobnie nie można korzystać z wielu innych dróg w mieście, ponieważ potworzyły się niecki z wodą.

Podobna sytuacja jest w wielu miejscowościach w śląskiem.

Ostrzeżenia dla 10 województw I i II stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami i burzami. Na Dolnym i Górnym Śląsku opady mogą spowodować gwałtowny przybór wód w rzekach. IMGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem w w regionie wrocławskim i wałbrzyskim na Dolnym Śląsku, a także w województwie opolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Mają one wystąpić od dziś do jutra do 14.00. Przewiduje się, że spadnie do 50, a lokalnie w Małopolsce do 60 milimetrów deszczu. Prędkość wiatru może osiągnąć w porywach do 75 kilometrów na godzinę.

Burze z gradem i ulewy mają też przejść do jutra do 15.00 nad województwami: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Synoptycy przewidują, że spadnie do 30, a lokalnie do 50 milimetrów deszczu, a prędkość wiatru osiągnie w porywach do 80 kilometrów na godzinę.

dsjh4ax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsjh4ax
dsjh4ax
Więcej tematów