Trwa ładowanie...

Za darmo: "Miasto Akcja!"- przegląd kina społecznie zaangażowanego

Wstęp na pokazy wolny

Za darmo: "Miasto Akcja!"- przegląd kina społecznie zaangażowanego
d3nm9r1
d3nm9r1

W ramach "Archipelagu Jazdów" organizacja Miasto Jest Nasze oraz Centrum Sztuki Współczesnej organizują letni przegląd kina społecznie zaangażowanego pod hasłem „Miasto, akcja!”. Wstęp na pokazy i wkłady wolny.

3 września (czwartek) o 18:00 w Studiu MDM przy ul. Marszałkowskiej 9/15 będzie można obejrzeć, poświęcony tej tematyce film „Ludzki wymiar” (reż. Andreas Dalsgaard. Chiny, Dania, USA, 2012, 83'). Reżyser na potrzeby filmu przeprowadził szereg rozmów z architektami, m.in. tymi skupionymi wokół biura projektowego Jana Gehla - autora m.in. bestsellerowego „Życia między budynkami".

Czy możliwe jest zaprojektowanie miasta w taki sposób, by zachować ludzką skalę? Współczesne metropolie cechują gigantyczne samochodowe estakady przecinające miasta i domy - wieże, w których istoty ludzkie żyją w betonowych boksach. Czy rzeczywistość dzisiejszych miejskich aglomeracji w jakikolwiek sposób odpowiada na potrzeby ich mieszkańców?

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja, której tematem przewodnim będzie „ludzki wymiar” projektowania polskich miast. Będzie można porozmawiać m.in. o tym, jak uczynić Warszawę i inne polskie miasta bardziej przystępnymi dla pieszych i przyjaznymi dla środowiska oraz jak pogodzić interes inwestorów i swobodę gospodarki wolnorynkowej z elementarną potrzebą istnienia dobrze zaprojektowanych przestrzeni publicznych. W dyskusji wezną udział architekci, urbaniści, dziennikarze zajmujący się tą tematyką oraz deweloperzy.

d3nm9r1

Przegląd „Miasto, akcja!” to pokazy kina społecznie zaangażowanego. Starannie wyselekcjonowane filmy opowiadają o różnych aspektach życia w mieście: od zmian funkcji przestrzeni miejskiej, poprzez przesunięcie paradygmatu posiadania w kierunku modelu współdzielenia, po aktywność mieszkańców w życiu publicznym. Po każdej projekcji zaplanowana jest dyskusja z udziałem ekspertów i publiczności. Pokazy będą odbywały się co dwa tygodnie, w piątkowe/czwartkowe wieczory, w nowym lokalu pod kuratelą Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Marszałkowskiej 9/15.

d3nm9r1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nm9r1
Więcej tematów