Trwa ładowanie...

Za darmo: 8 Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków

Warto się pospieszyć. Wystawa potrwa tylko do czwartku

Za darmo: 8 Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków
d187g6a
d187g6a

Pojazd napędzany siłą rąk lub system zmieniający położenie lusterek w zależności od pozycji motocyklisty - to niektóre z 400 wynalazków prezentowanych na trzydniowej, Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków. Warto się pospieszyć. Wystawę otwarto ją we wtorek, zamknięta zostanie w czwartek. Wstęp na nią jest bezpłatny.

W tym roku na wystawie prezentowanych jest 400 wynalazków z 24 krajów świata, z czego az 140 wynalazków to wynalazki z Polski. Co możemy na niej zobaczyć? Na przykład Torqway, czyli pojazd podobny do segwaya, ale napędzany poruszanymi ręcznie dźwigniami. Inną ciekawostką jest system Smart Mirrors, dzięki któremu lusterka na motocyklu obracają się tak, by motocyklista cały czas widział, co dzieje się za nim na drodze. Kolejną ciekawostką jest też tekstroniczny system czujników podłączony do ubrania. Dzięki niemu można dokładnie śledzić ruchy danej osoby, co ma istotne znaczenie przy produkcjach filmowych lub w wojsku.

IWIS, czyli Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków to jedyna w Polsce impreza o tematyce innowacyjno-wynalazczej, która ma charakter międzynarodowy. Gośćmi poprzednich edycji byli wynalazcy z ponad 20 krajów, w tym z: Arabii Saudyjskiej, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Iranu, Kanady, Korei Południowej, Malezji, Rosji, Rumunii, Słowenii, Tajwanu, Ukrainy i Węgier.

Szkoda tylko, że wystawa trwa tak krótko i otwarta jest w ciągu tygodnia, do tego w nietypowych godzinach (od 9.00 do 17.00), gdy jesteśmy w pracy lub szkole. Może polscy wynalazcy wymyślą jakieś rozsądne rozwiązanie tego problemu za rok?

d187g6a

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków
Politechnika Warszawska, pl. Politechniki 1
Wtorek - czwartek, godz. 9.00 - 17.00.

d187g6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d187g6a
Więcej tematów