Trwa ładowanie...
d473x4a
d473x4a
TVP

Z zakopiańskich Krupówek znikną szpecące reklamy - jest decyzja o powołaniu parku kulturowego

Po latach dyskusji i sporów w czwartek wreszcie zapadła ostateczna decyzja o powołaniu parku kulturowego na Krupówkach. A to ma umożliwić władzom miasta uporządkowanie ścisłego centrum z tego, co szpeci i drażni tak turystów jak i mieszkańców. Chodzi m.in o reklamy, które dzisiaj są na Krupówkach wszechobecne i często szkaradne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d473x4a

Władze miasta liczą, że na deptaku dzięki nowym przepisom uda się uporządkować wiele rzeczy - m.in opisywaną wielokrotnie przez Radio Kraków mafię maskotkową - przebierańców, którzy od turystów wyciągają pieniądze za zrobienie sobie wspólnego zdjęcia.

Ale są i tacy którzy nie mają wątpliwości że park kulturowy na Krupówkach przyniesie i spore straty - szczególnie przedsiębiorcom.

Krzysztof Motawetz, którego punkt fotograficzny działa na werandzie jednego z budynków, już wie, że jego miejsce pracy przestanie istnieć. Park kulturowy na zakopiańskich Krupówkach nie zacznie obowiązywać od razu. Wszyscy ci, których zmiany dotyczą, będą mieli czas na dostosowanie się do nowych wymogów do 1 lipca 2016 roku. A to oznacza że deptak zostanie uporządkowany przed przyszłorocznymi wakacjami.

d473x4a

Podziel się opinią

Share

d473x4a

d473x4a
Więcej tematów