Trwa ładowanie...

Wypadek na Pomorzu. Ciężarówka wjechała w sklep, nie żyje 30-letnia ekspedientka

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło rano w miejscowości Nożyno, w powiecie bytowskim (Pomorskie). Ciężarówka wjechała tam w sklep, w wyniku czego zginęła ekspedientka - poinformował Wirtualną Polskę rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, asp. Michał Gawroński.
Share
Wypadek na Pomorzu. Ciężarówka wjechała w sklep, nie żyje 30-letnia ekspedientka
Źródło: WP.PL, Fot: KPP Bytów
d4ktnts

Około godz. 6.30 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Nożyno. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Jak się okazało kierowca samochodu ciężarowego MAN z przyczepą jechał drogą wojewódzką 212 w kierunku Czarnej Dąbrówki. Wstępne ustalenia policji wskazują, że 49-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, wjeżdżając w sklep.

Jak powiedział w rozmowie z WP asp. Michał Gawroński, kierowca musiał zdawać sobie sprawę, że jest ślisko, ponieważ trudne warunki drogowe i oblodzenie dróg są w całym regionie, a nie tylko w tym miejscu.

d4ktnts

W wyniku wypadku ranna została kobieta pracująca w lokalu. 30-letnia ekspedientka została przewieziona do szpitala, jednak obrażenia okazały się na tyle poważne, że lekarzom nie udało się jej uratować. Kierowcy ciężarówki nie stało się nic poważnego.

49-letni prowadzący auto był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ciężarówka, którą kierował mężczyzna, została zabezpieczona do specjalistycznych badań.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

 (fot. KPP Bytów)
Źródło: (fot. KPP Bytów)
 (fot. KPP Bytów)
Źródło: (fot. KPP Bytów)

Źródło: WP.PL

d4ktnts

Podziel się opinią

Share
d4ktnts
d4ktnts
Więcej tematów