Trwa ładowanie...

Wypadek na budowie w śródmieściu Gdańska. Mężczyzna spadł z rusztowania

Robotnik pracujący przy wyburzaniu obiektu w śródmieściu Gdańska uległ poważnemu wypadkowi - podczas pracy spadł z rusztowania. Interweniować musiała straż pożarna z wysięgnikiem.
Share
Wypadek na budowie w śródmieściu Gdańska. Mężczyzna spadł z rusztowania
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d3sxou9

Chwilę po godz. 14.00 oficer dyżurny gdańskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku budowlanego w śródmieściu miasta. Na miejsce natychmiast zostały wysłane dwa wozy strażackie, w tym jeden ze specjalistycznym wysięgnikiem.

Na parkingu znajdującym się pomiędzy ulicami Tkacką oraz Teatralną doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jeden z robotników wyburzających ścianę na tyłach sceny Malarnia Teatru Wybrzeże spadł z rusztowania. Zatrzymał się na ścianie, pięć metrów nad ziemią. W efekcie obrażeń oraz szoku nie był w stanie samodzielnie zejść.

Pomogła dopiero interwencja zastępu strażackiego, który wykorzystując wysięgnik ściągnął mężczyznę na ziemię. Następnie robotnik został przewieziony do szpitala.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego do najczęstszych przyczyn wypadków na budowach zalicza się uderzenie przez obiekt, kontakt z ostrym przedmiotem, uwięzienie lub zmiażdżenie, kontakt z płomieniem lub gorącym obiektem oraz kontakt z niebezpiecznymi substancjami lub prądem. Każdego roku na budowach życie traci co najmniej 40 osób.

d3sxou9

Podziel się opinią

Share
d3sxou9
d3sxou9
Więcej tematów