Trwa ładowanie...

Wyjeżdżają, a łóżka w rybnej konserwie. Tacy goście to nadmorski koszmar

Jedni założyli na siebie prześcieradła i krzyknęli: będziemy fruwać. Inna pani przez dwa tygodnie zbierała brudne pieluchy. Byli też tacy, co odciski butów zostawili na suficie. To nie dom wariatów. To Polacy nad morzem. Opowiedzieli nam o nich właściciele pensjonatów.

Share
Wyjeżdżają, a łóżka w rybnej konserwie. Tacy goście to nadmorski koszmar
Źródło: iStock.com, Fot: cerro_photography
d35ksil

Jedna z mekk nadmorskich imprezowiczów: Władysławowo. Przyjeżdżają tam tłumy spragnione rozrywki, zimnego piwa i smażonej ryby. W urlopowym szale robią czasem rzeczy, które właściciele pensjonatów wspominają potem długo.

Pampersy w kosteczce

W pensjonacie na skraju miasteczka właściciele oczy przecierali ze zdumienia, a nosy zatykali przez obrzydliwy smród. - Jakie to było tragiczne... - wspomina zapach tego pokoju właścicielka.

d35ksil

Kobieta mieszkała w pokoju z małym dzieckiem. Przez dwa tygodnie układała brudne pampersy w szafce pod zlewem. Starannie składała je w kosteczkę i budowała cuchnącą wieżę.

- Umie pan sobie to wyobrazić ten smród? Myśmy byli zszokowani.

Szorowali to ile sił, żeby pozbyć się zapachu. - Teraz myślę, że może trzeba było jej worek dać? Może chciała to zabrać i wyprać? Czort wie.

Garść włosów w lodówce

- Są tacy, co umieją po sobie posprzątać, ale też tacy, że... ciężko to ująć słowami - wzdycha właściciel pensjonatu na obrzeżach Władysławowa.

d35ksil

Raz znalazł w lodówce garść włosów. Nie wiadomo, skąd się mogła tam wziąć. Z pościeli wygrzebywał zużyte prezerwatywy.

- Jak są szkody materialne, to zdarza się, że klient wychodzi i nie mówi ani słowa. Ucieka wczesnym rankiem. Ostatnio po jednym takim znalazłem wielką dziurę w drzwiach - opowiada.

Co dziwne, dziury nie zrobił żaden pijany młodzieniaszek, tylko pan w średnim wieku. W pokoju mieszkał z żoną i dzieckiem.

- Gadają na młodzież, że pije i awantury robi. A jak rodziny małe dzieci mają, to potem też wszystko brudne, zasypane mlekiem w proszku - narzeka.

d35ksil

U niego imprezowicze wcale najgorsi nie są, bo oni zwykle śpią cały dzień, a nocami szaleją w klubach. Najgorsi są ci, co nie płacą. Dają tylko zaliczkę przed przyjazdem, a potem wymykają się z pokoju.

Destrukcja po jednym piwie

Właścicielka kolejnego pensjonatu popełniła błąd, który wspominać będzie jeszcze długo: przyjęła grupę nieokiełznanych nastolatków, które dopiero co odebrały dowody. To były ich pierwsze wakacje, gdy legalnie mogły kupić sobie piwo.

- Wyrwali z promenady przy plaży pelargonie i rzucili u mnie w ogródku. Obsmarowali całą ścianę takimi tatuażami, co się na skórę nakleja. Butami zabrudzili ściany i sufit. Tak, żeby odbić ślady podeszw. W wykładzinę powciskali gumy do żucia - opisuje dokonaną przez nich destrukcję.

I to nie koniec.- Jeden z drugim się bił, więc na ścianach była krew. Druga część grupy wynajmowała pokój u sąsiadów. Zabrali im ze ściany wielki obraz, replikę Ostatniej Wieczerzy i przynieśli do mnie na balkon.

d35ksil

Odetchnęła z ulgą, gdy się ich pozbyła.

Łóżko w rybnym sosie

- Gdybym panu powiedziała, to by pan nie uwierzył... - zaczyna mówić kolejna z właścicielek.
- Wierzę już we wszystko - odpowiadam.
- Całe łóżko wymazane sosem z puszki rybnej. Wetknięta w lodówkę połamana parasolka. Tak, że nie można jej wyjąć, bo się lodówkę zepsuje. Cała pościel zdjęta i wszystko rzucone pod prysznicem.

Tego jeszcze nie było.

Poza tym raz do pensjonatu przyjechał syn z matką i swoim malutkim dzieckiem. Przez tydzień nie robili nic, tylko pili. Nie był w stanie ruszyć samochodu z podjazdu. Po ich wyjeździe właściciela znalazła pod łóżkiem stos butelek i podziurawioną papierosami pościel.

d35ksil

- A mieli małe dziecko pod opieką... To ludzkie pojęcie przechodzi - wzdycha właścicielka.

Ale potem trafili jej się tacy, co przyczepili sobie prześcieradła do rąk i mówili, że będą fruwać. Czymś musieli się naćpać.

Mąż pyta: gdzie jest mała?

Zdarza się też, że aby zapaść w pamięć właścicielce wystarczy filiżanka kawy.

- Raz pewna pani przyjechała odwiedzić znajomą, która mieszkała u mnie - opowiada właścicielka jednego z małych pensjonatów.

d35ksil

Pani była z dzieckiem. Razem ze swoją koleżanką usiadła na tarasie, wypiła kawę i zaczynało się robić późno. Wtedy stwierdziła: muszę już jechać, mąż czeka. Wsiadła i pojechała. Czegoś jednak brakowało...

- Proszę sobie wyobrazić, że zapomniała o dziecku. Przyjechała, a mąż pyta: gdzie jest mała? - śmieje się właścicielka. - Tacy zakręceni są ludzie na urlopach.

Ale pani po dziecko wróciła jeszcze tej samej nocy, zabrała, problemu nie było.

Ludzie zmienili się na korzyść

Mimo wszytko właściciele mówią zgodnie: my, Polacy, zmieniliśmy się na korzyść.

- Świadomość ludzi się zmieniła. Dwadzieścia lat temu kradli na potęgę, a teraz rzadko coś nam ginie. Nikt już nie pali papierosów w pokojach - mówi jedna z właścicielek, która swój pensjonat prowadzi już ponad dwadzieścia lat.

Zauważają też kolejną zmianę: muszą dokupywać coraz więcej dziecięcych łóżeczek. Odkąd wprowadzono 500+ na wakacje mogą jechać ci, którzy wcześniej mogli tylko pomarzyć o paru dniach nad morzem.

I wspólnie wypatrują jednego: gości, po których wejdą do pachnącego i uporządkowanego pokoju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pierwszy dzień wakacji. Sprawdzamy jak Polacy wypoczywają nad Bałtykiem

d35ksil

Podziel się opinią

Share
d35ksil
d35ksil
Więcej tematów