Trwa ładowanie...
zbigniew ziobro

Wybory parlamentarne 2019. Zbigniew Ziobro mówi o osiągnięciach rządu PiS

Zaostrzenie walki z mafią lekową i procederem lichwy oraz poprawa ściągalności alimentów - to zdaniem Zbigniewa Ziobry ważne zmiany, które wprowadził PiS przez cztery lata rządów.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Zbigniew Ziobro mówi o osiągnięciach rządu PiS
Źródło: East News, fot: Tomasz Kudala/REPORTER/EAST NEWS
d301msg

Co z mafią lekową? Na to pytanie w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" odpowiedział Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny. Jak podkreślił, z inicjatywy prokuratury i przy udziale resortu zdrowia zmieniono stare, "ułomne" prawo.

Mówił, że za rządów PO-PSL wprowadzono korzystną dla mafii lekowych zmianę w Prawie farmaceutycznym i w efekcie nastąpiło gwałtowne załamanie dostępności około 200, ratujących zdrowie i życie, leków w aptekach - były sprzedawane za granicę.

A rząd PiS, jak zaznaczył Ziobro, wprowadził wiele rozwiązań uderzających w mafię lekową. Mówił m.in. o karze 10 lat więzienia za nielegalny handel lekami i karze do trzech lat więzienia za utrudnianie kontroli inspekcji farmaceutycznej. - Prokuratorzy prowadzą już zaawansowane śledztwa związane z odwróconym łańcuchem dystrybucji leków - zapewnił.

Ostatni dzień kampanii. PiS aktywne od rana, KO zaspała

Minister mówił też o walce z lichwą. Jego zdaniem za poprzedniej władzy skala problemu była gigantyczna. - W każdym mieście działały grupy przestępcze udzielające niekorzystnych pożyczek osobom starszym lub będącym w przymusowej sytuacji. Odsetki od takich umów rosły dramatycznie i nie sposób było spłacić pożyczki - opisywał. Jak podkreślił, rząd PiS ma "wielkie sukcesy w ograniczaniu ludzkiej krzywdy".

Trzecim osiągnięciem obecnej władzy, na które zwrócił uwagę Ziobro, to poprawa ściągalności alimentów. - Skończyliśmy z łagodnym traktowaniem osób unikających ich płacenia. Wprowadziliśmy jasne zasady. Każdego, kto zalega z alimentami na kwotę równą lub przewyższającą trzymiesięczne zobowiązania, może spotkać kara od grzywny do roku więzienia - stwierdził.

Źródło: "Nasz Dziennik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d301msg

Podziel się opinią

Share
d301msg
d301msg
Więcej tematów