Trwa ładowanie...
d12so2l

Zbigniew Ziobro jednoznacznie o skardze KE ws. Polski. "Próba ingerencji"

To polityczna akcja, stanowiąca próbę ingerowania w przebieg polskich wyborów - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenia złożenie przez Komisję Europejską skargi do TSUE ws Polski. Chodzi o system dyscyplinarny dla sędziów.
Share
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Minister sprawiedliwości Zbigniew ZiobroŹródło: PAP, Fot: Piotr Polak
d12so2l

Komisja Europejska, informując o skierowaniu skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu przeciwko Polsce w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów, zaznaczyła, że chce trybu przyspieszonego rozpatrzenia sprawy.

Zbigniew Ziobro po przedwyborczym spotkaniu w Pszczynie powiedział dziennikarzom, że jeden z komisarzy chciał przeniesienia terminu podjęcia decyzji ws. skargi właśnie z powodu wyborów w Polsce.

- Właśnie z tych względów, że chodziło o to, aby ingerować w przebieg i wynik wyborów demokratycznych w Polsce, ta decyzja nie została przeniesiona - ocenił minister. Ziobro dodał, że to działania, które trzeba odbierać jako "polityczną próbę ingerencji w związku ze zbliżającymi się wyborami".

d12so2l

Publicyści o Wałęsie na konwencji KO: obrzydliwy i żenujący występ

- Polacy z uwagi na swoje doświadczenia historyczne są bardzo wrażliwi na próby narzucania nam przez środowiska spoza Polski, ingerowania w nasze wybory, w nasze decyzje polityczne, mają duże poczucie własnej godności. I to może być w związku z tym akcja przeciwskuteczna - mówił Zbigniew Ziobro.

d12so2l

Dodał, że wiceszef KE Frans Timmermans, który miał zainicjować podjęcie decyzji ws. Polski, jest związany z lewicą.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d12so2l

d12so2l

Podziel się opinią

Share
d12so2l
d12so2l
Więcej tematów