ycipk-7s1uc1

Wybory parlamentarne 2019. TVP komentuje postanowienie ws. "paragonu hańby"

TVP wydała oświadczenie ws. decyzji Sądu Okręgowego w Gliwicach. Chodzi o postanowienie ws. "paragonu hańby", który Borys Budka pokazał w trakcie telewizyjnej debaty. TVP polemizuje z postanowieniem sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP komentuje postanowienie ws. "paragonu hańby"
TVP komentuje postanowienie ws. "paragonu hańby" (WP.PL)
ycipk-7s1uc1

TVP przegrała proces w trybie wyborczym z Borysem Budką. Sąd Okręgowy w Gliwicach stwierdził, że TVP Info niesłusznie zarzuciła kłamstwo posłowi PO, który pokazał w trakcie debaty rachunek za lek na kwotę ponad 2 tys zł.

Zamiast przeprosin, TVP wydała oświadczenie ws. decyzji sądu. "Telewizja Polska uznaje (postanowienie - red.) za przejaw wykorzystywania instytucji prawa do politycznych celów" - czytamy w oświadczeniu.

ycipk-7s1uc1

Wybory parlamentarne 2019. TVP komentuje postanowienie ws. "paragonu hańby"

TVP wyemitowała na antenie długie oświadczenie, które przez niemal trzy i pół minuty odczytuje lektor. Podtrzymuje w nim, że Borys Budka "zmanipulował fakty", a rozmiary tej manipulacji "są rekordowe". TVP obstaje przy wersji, że sporny lek kosztuje 3,2 zł, a nie 2000 zł.

Zobacz też: Wybory parlamentarne 2019. "Afera paragonowa" po debacie w TVP

ycipk-7s1uc1

"Sąd zawęził analizę sprawy do tego, czy Borys Budka umie czytać i właściwie odczytał widniejącą na rachunku cenę (...) Sąd nie rozumie, bądź udaje, że nie rozumie, iż spór (...) dotyczy ważnego społecznie problemu refundacji leków, a nie kwoty na paragonie" - brzmi oświadczenie.

TVP nazywa rozumowanie sądu "absurdalnym". "Decyzja sądu nabiera cech skrajnie politycznej deklaracji służącej interesom określonej partii politycznej. Ciekawe, czy sąd wyższej instancji stanie w obronie powagi czy groteski sądownictwa w Polsce" - czytamy.

Czytaj też: Wybory parlamentarne 2019. Borys Budka wygrywa z TVP Info. Chodzi o "paragon hańby"
Wybory parlamentarne 2019. Sąd Apelacyjny: Borys Budka wygrywa z TVP Info ws. "paragonu hańby"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-7s1uc1
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-7s1uc1

ycipk-7s1uc1
ycipk-7s1uc1