Trwa ładowanie...
d22tk97

Wybory parlamentarne 2019. Borys Budka wygrywa z TVP Info. Chodzi o "paragon hańby"

Borys Budka wygrał w sądzie z TVP Info. "Sąd w całości zgodził się z moim wnioskiem. Muszą wyemitować sprostowania w TVP Info i na swoim portalu" - poinformował poseł PO-KO. Chodzi o sprawę tzw. paragonu hańby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka wygrywa z TVP Info
Borys Budka wygrywa z TVP Info (PAP, Fot: Rafał Guz)
d22tk97

"Wygrywam w I instancji sprawę z TVP. Sąd w całości zgodził się z moim wnioskiem. Muszą wyemitować sprostowania w TVP Info i na swoim portalu. Rozprawa przeciwko Pereirze dziś o 15.00. Trzymajcie kciuki!" - napisał na swoim profilu Borys Budka.

Przypomnijmy, że podczas debaty wyborczej w TVP Borys Budka pokazał paragon, za dwa opakowania Valcyte. To lek przeciwwirusowy podawany po przeszczepach i od niedawna refundowany od 110 do 200 dni po przeszczepie. Do 1 września pacjent za Valcyte płacił jednak 931,07 zł.

d22tk97

- To jest rachunek hańby tego rządu. 2 tys. zł dla dziecka po przeszczepie - mówił na antenie TVP Info Borys Budka.

Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, napisał później, że słowa Budki to kłamstwo. Dodał, że dzwonił do apteki, z której pochodzi paragon i że cena za ten refundowany lek to 3,2 zł.

Zobacz także: Paragon Borysa Budki. Polityk PO pozwał TVP

d22tk97

Budka postanowił domagać się sprostowania informacji podanych w tej sprawie przez Pereirę i TVP Info. Jak podkreślił, "ma nadzieję, że sąd podzieli prawomocne stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie co do dopuszczalności trybu wyborczego i wkrótce TVP i Pereira będą prostować nieprawdziwe informacje podawane na jego temat".

Jak to się stało, że na paragonie pojawiło się prawie 2100 zł za dwa opakowania? Przecież widać datę 30 września, czyli teoretycznie lek powinien być refundowany. Tu wyjaśniamy.

d22tk97

Podziel się opinią

Share
d22tk97
d22tk97
Więcej tematów