Trwa ładowanie...
dq5881e

Paragon Borysa Budki. Polityk PO pozwał TVP

Paragon, który pokazał Borys Budka podczas debaty w TVP, był jednym z najbardziej komentowanych wątków. Dziennikarz Samuel Pereira zarzucił politykowi PO kłamstwo. Ten odpowiedział mu, składając do sądu wniosek w trybie wyborczym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystąpienie Borysa Budki z paragonem było szeroko komentowane
Wystąpienie Borysa Budki z paragonem było szeroko komentowane (tvp)
dq5881e

"Dziś o 9.05 złożyłem w sądzie wnioski przeciwko TVP i Samuelowi Pereirze" - napisał na Twitterze Borys Budka. Chodzi o rachunek za dwa opakowania leku Valcyte, podawanego dzieciom po przeszczepach. Na paragonie widniała niemała kwota, bo aż 1041,18 zł.

Dziennikarz Samuel Pereira napisał, że to kłamstwo, bo lek znajduje się na liście refundacyjnej i od 1 września kosztuje tylko 3,20 zł. Budka nie przeszedł obok tego obojętnie.

Ja podkreślił, "ma nadzieję, że sąd podzieli prawomocne stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie co do dopuszczalności trybu wyborczego i wkrótce TVP i Pereira będą prostować nieprawdziwe informacje podawane na jego temat".

"Trzymajcie kciuki! Rozprawa już dziś o 14.30" - dopisał Budka w kolejnym poście.

dq5881e

Jak to się stało, że na paragonie pojawiło się prawie 2100 zł za dwa opakowania? Przecież widać datę 30 września, czyli teoretycznie lek powinien być refundowany. Tu wyjaśniamy.

Cezary Tomczyk: służba zdrowia w zapaści, a dyrektor szpitala wozi kule dla Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq5881e

Podziel się opinią

Share
dq5881e
dq5881e
Więcej tematów