Trwa ładowanie...
d2t8bs3

Wybory 2020 r. Krzysztof Bosak chce wpisania Antify na listę organizacji terrorystycznych

Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020 r. wezwał we wtorek do uznania Antify za organizację terrorystyczną. Jako taka miałaby trafić pod lupę służb specjalnych.
Share
Wybory 2020 r. Krzysztof Bosak chce wpisania Antify na listę organizacji terrorystycznych
Wybory 2020 r. Krzysztof Bosak chce wpisania Antify na listę organizacji terrorystycznychŹródło: Andrzej Hulimka / Forum
d2t8bs3

Na specjalnie zwołanej we wtorek konferencji prasowej Krzysztof Bosak oraz Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWIN, wezwali do uznania Antify za organizację terrorystyczną. "Nawet w Polsce mieliśmy już niejedną okazję, by poznać terrorystów z Antify. Skupmy na niej uwagę służb, tak jak na innych grupach zagrażających życiu i mieniu, zanim obecne wydarzenia z USA powtórzą się w Polsce!" - pisał kandydat Konfederacji na prezydenta w wyborach 2020 r. w mediach społecznościowych.

Krzysztof Bosak podkreślił, że w Polsce istnieją już takie przepisy, ale w jego ocenie są niewystarczające. Dotyczą one m.in. darowizn na komitet wyborczy czy partie polityczne, natomiast fundacje prowadzące działalność społeczno-polityczną nie podlegają już takim ograniczeniom. Przypomniał też, że w poprzedniej kadencji Sejmu projekt takiej ustawy zaprezentował Robert Winnicki.

Nawiązanie do zamieszek w USA, które wybuchy po tragicznej śmierci George'a Floyda jest nieprzypadkowe, gdyż identyczny apel wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. To właśnie tę organizację obarczył on odpowiedzialnością za wywołanie zamieszek w tym kraju.

Antifa nie jest organizacją o stałej strukturze. Tym mianem określa się najczęściej środowiska deklarujących się jako antyfaszystowskie i przeciwstawiające się skrajnie prawicowym tendencjom. Jest to ruch nieformalny, pozbawiony struktur, nadzoru i spisanych zasad.

d2t8bs3

Zobacz wideo: Jarosław Gowin z ochroną. Polityk potwierdza doniesienia WP. "Zacząłem otrzymywać groźby"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t8bs3

Podziel się opinią

Share
d2t8bs3
d2t8bs3
Więcej tematów