Trwa ładowanie...

Współpracownik Palikota zatrzymany

Policja zatrzymała na 24 godziny Andrzeja Dołeckiego, współpracownika Ruchu Palikota w dziedzinie polityki narkotykowej - podaje tvp.info. Sprawą chcą się zająć posłowie Ruchu Palikota, którzy uważają, że miała ono tło polityczne.

Współpracownik Palikota zatrzymanyŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3un4mg
d3un4mg

Andrzej Dołecki jest jednym z liderów Inicjatywy Wolne Konopie, walczącej o legalizację m.in. marihuany. Przed wyborami Wolne Konopie podpisały porozumienie z Ruchem Palikota, a sam Dołecki startował do sejmu okręgu warszawskim. Choć się nie dostał, wciąż współpracuje z partią.

Do zatrzymania doszło we wtorek 8 listopada w Warszawie - podaje tvp.info. - Funkcjonariusze z wydziały antynarkotykowego weszli do prywatnego mieszkania, w którym mieliśmy spotkanie Wolnych Konopi. Znaleźli gram konopi i dwie sztuki zabytkowej amunicji z czasów wojny - relacjonuje Andrzej Dołecki. - Funkcjonariusze nie chcieli nas aresztować, ale do zmiany zdania skłonił ich telefon "z góry". Oprócz mnie aresztowano pięć osób, choć jedna z nich przyznała się do posiadania konopi. Spędziliśmy 24 godziny w areszcie - mówi.

Policja potwierdza, że zatrzymanie miało miejsce. - Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KSP w ubiegłym tygodniu przeprowadzali realizację kilku spraw. Wśród nich była sprawa dotycząca zatrzymania sześciu osób - informuje mł. insp. Maciej Karczyński, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

To nie pierwszy raz, gdy Andrzej Dołecki został zatrzymany przez policję. W czerwcu funkcjonariusze znaleźli u niego 400 gram suszu konopnego. Dostał zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to do 12 lat więzienia. Mimo to uważa, że jego ostatnie zatrzymanie było motywowane politycznie. – Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z Ruchem Palikota, zatrzymania działaczy Wolnych Konopi w całym kraju stały się bardzo częste. Wcześniej zdarzały się incydentalnie – argumentuje.

Podobnie uważa rzecznik klubu poselskiego Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. - Będziemy interweniować w tej sprawie. Zastanowimy się nad formą ochrony prawnej dla działaczy Wolnych Konopi, którzy obecnie są prześladowani - zaznacza.

d3un4mg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3un4mg
Więcej tematów