Trwa ładowanie...

Wrzosy i chryzantemy - jesienne kwiaty w warszawskich kwietnikach

Pojawią się m.in. na rondzie gen. Charles’a de Gaulle’a, wzdłuż ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat oraz w Ogrodzie Saskim

Wrzosy i chryzantemy - jesienne kwiaty w warszawskich kwietnikach
d2k1saq
d2k1saq

Chryzantemy w odcieniach żółtych, czerwonych i różowych zasadzono na pl. Trzech Krzyży oraz w parkach Ujazdowskim i Skaryszewskim. W kolejnych dniach te najpopularniejsze jesienne kwiaty pojawią się m.in. na rondzie gen. Charles’a de Gaulle’a, wzdłuż ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat oraz w Ogrodzie Saskim. Łącznie prawie 15 tys. sztuk. Chryzantemy, zwane inaczej złocieniami, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów jesieni. Dobrze znoszą przymrozki, dlatego kwitną nawet wtedy, gdy inne rośliny już dawno przekwitły, czyli do późnej jesieni.

W Ogrodzie Saskim po raz pierwszy zasadzono wrzosy. 900 sztuk tych kwiatów rośnie wokół Fontanny Wielkiej. Wrzosy mają wiele zalet: szybko rosną, kwitną długo i bardzo obficie, a przede wszystkim są bardzo odporne na niskie temperatury.

W parku Ujazdowskim posadzono 1,5 tys. sztuk purpurowej kapusty ozdobnej. Kolejnych 1,1 tys. okazów tej rośliny zobaczymy w parku Fosa i Stoki Cytadeli oraz 2,2 tys. w Ogrodzie Saskim nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza. Kapusta dekoracyjna zaskakuje oryginalnym kształtem i kolorytem od różu do fioletu. Nie boi się deszczu ani wiatru i bez problemu poradzi sobie podczas przymrozków.

d2k1saq

W sumie na przyulicznych trawnikach i w miejskich parkach podziwiać będziemy 18,5 tys. jesiennych kwiatów. Koszt sadzenia roślin i ich pielęgnacji to kwota około 122 tys. zł. Na przełomie października i listopada na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta posadzonych zostanie również ok. 1 mln cebul tulipanów i narcyzów.

d2k1saq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k1saq
Więcej tematów