Trwa ładowanie...

Szybciej z Warszawy do Wrocławia!

GDDKiA otworzyła kolejny odcinek drogi ekspresowej S8!

Szybciej z Warszawy do Wrocławia!
dfoba5e
dfoba5e

*Mała rzecz, a cieszy. Podróż z Warszawy do stolicy Dolnego Śląska będzie krótsza. * Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła kolejny odcinek drogi ekspresowej S8. Ma on 45-kilometrów i znajduje się, między Sycowem na Dolnym Śląsku a Wieluniem w Łódzkim. W tej chwili trasę z Wrocławia do Wielunia możemy pokonać drogą ekspresową. Wkrótce ukończone zostaną kolejne odcinki, między Wieluniem i Piotrkowem oraz od granicy województwa mazowieckiego do samej stolicy Warszawy.

Bezpośrednia odległość pomiędzy Warszawą a Wrocławiem wynosi 301 km. Tymczasem by się dostać do stolicy Dolnego Śląska, warszawiak musi poświęcić czasem nawet 6. Najszybsze połączenie PKP między miastami to 5 godzin (jeśli jedziemy najdroższym pociągiem Eurocity). Do Poznania, leżącego prawie 300 km od stolicy możemy dojechać w dwie i pół godziny.

Dobrą wiadomością jest też, że od 2014 roku będziemy mieli nowe połączenia z Modlina do Wrocławia . Uruchamia je Ryanair. Samoloty z Modlina do Wrocławia będą startowały codziennie o godz. 15:00, a lot ma trwać ok. 60 min.

dfoba5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfoba5e
Więcej tematów