Trwa ładowanie...
d2keor2

Wrocław: Strajk kierowców. Na trasę nie wyruszyło 8 linii autobusowych

Wrocław został sparaliżowany z powodu strajku kierowców firmy Warbus. Przedsiębiorstwo to działa we współpracy z MPK Wrocław. W czwartkowy ranek żadna z ośmiu obsługiwanych przez nich linii nie wyruszyła w trasę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław bez komunikacji miejskiej na 8 liniach autobusowych.
Wrocław bez komunikacji miejskiej na 8 liniach autobusowych. (Facebook.com)
d2keor2

Wrocław – paraliż komunikacji miejskiej

Z powodu strajku pracowników firmy Warbus w środowy poranek na trasę nie wyruszył żadne z autobusów linii 117, 123, 137, 138, 917, 923, 937 i 938. Sytuacja ta oburzyła szczególnie mieszkańców Wrocławia, którzy z tego powodu nie mogli swobodnie przemieszczać się po mieście.

Sytuacja jest szczególnie frustrująca, ponieważ firma Warbus nie poinformowała o strajku ani MPK Wrocław, ani pasażerów, którzy w ten chłodny poranek czekali na autobusy do pracy.

d2keor2

Informację o strajku przekazała mieszkanka osiedla w pobliżu przystanku.

Sprawy nie komentuje MPK Wrocław. Na ich fanpage'u na Facebooku można znaleźć jedynie przekierowanie na stronę Wydziału Transportu Urzędu Miasta. Tam poszkodowani pasażerowie mogą spróbować uzyskać informacje dotyczące przejazdów komunikacją miejską.

Wrocław – wznowienie kursowania autobusów

Obecnie linie 117, 123, 137, 138, 917, 923, 937 i 938 nadal nie kursują. Ratusz stara się zaangażować pozostałych przewoźników w uruchomienie przewozu na sparaliżowanych liniach. Niestety już teraz wiadomo, że liczba jeżdżących autobusów będzie niewystarczająca. Zgodnie z zapowiedziami pracowników ratusza sytuacja powinna się unormować w piątkowy poranek. Wówczas na ulicę wrócą autobusy firmy Warbus lub zastąpią je inni przewoźnicy.

d2keor2

Podziel się opinią

Share
d2keor2
d2keor2