Trwa ładowanie...

Wrocław. Powstała aplikacja dla obcokrajowców. EmergencyEdu może ściągnąć każdy

Dzięki współpracy policji z wrocławskimi uczelniami wyższymi powstała specjalna aplikacja dla studentów zagranicznych. Użytkownicy znajdą w niej wyjaśnienia przepisów prawa, wskazówki bezpieczeństwa i wiele innych cennych informacji. EmergencyEdu może ściągnąć na swój telefon każdy.

Wrocław. Powstała aplikacja dla obcokrajowców. EmergencyEdu może ściągnąć każdyWrocław. Powstała aplikacja dla obcokrajowców. EmergencyEdu może ściągnąć każdyŹródło: Policja
d2xm2qs
d2xm2qs

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wspólnie z wrocławskimi uczelniami wyższymi, stworzyli aplikację multimedialną, która ma pomóc zagranicznym studentom odnaleźć się we wrocławskich realiach.

Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Aplikacja jest bezpłatna i działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Pobrać ją może dosłownie każdy.

Wrocław. Powstała aplikacja dla obcokrajowców. EmergencyEdu może ściągnąć każdy

Docelowymi odbiorcami są jednak studenci zagraniczni. EmergencyEdu ma im pomóc w odnalezieniu się na nowym terenie. Użytkownicy mogą zapoznać się z podstawowymi przepisami prawa i poradami odnośnie bezpieczeństwa. W aplikacji znajdują się także przydatne dane adresowe do jednostek policji, szpitali czy uczelni. Treści przetłumaczone zostały na języki: angielski, niemiecki, hiszpański i ukraiński.

Szymon Hołownia podbiera posłów? Zaskakujący komentarz Sławomira Neumanna

EmergencyEdu to ukłon w stronę przyjezdnych. - Przepisy prawa w krajach europejskich mają wiele wspólnych obszarów, wszak obejmują one podobny krąg kulturowy oraz w swoich źródłach wywodzą się z prawa rzymskiego. Prawodawstwo w poszczególnych krajach różni się jednak od siebie w szczegółach i dobrze, gdyby te różnice nie były początkiem studenckich problemów. W myśl zasady ignorantia iuris nocet, wrocławscy policjanci wspólnie z przedstawicielami uczelni wyższych, przygotowali zbiór porad, które mogą być użyteczne dla obcokrajowców - twierdzi sierż. szt. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

d2xm2qs

W projekt zaangażowane były, oprócz policji, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xm2qs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xm2qs
Więcej tematów