Trwa ładowanie...

Wrocław. Dolnośląski Festiwal Nauki. Świat, jaki jest, dla ciekawych

Doroczna impreza naukowa, odbywająca się już po raz 23, w tym roku oferuje ogromną porcję wiedzy, ale mniej relacji międzyludzkich. Dolnośląski Festiwal Nauki z powodu koronawirusa przesiada się na platformy internetowe.

Wrocław. Festiwal Nauki. Świat, jaki jest, dla ciekawychWrocław. Festiwal Nauki. Świat, jaki jest, dla ciekawychŹródło: Materiały prasowe
d2jrnhl
d2jrnhl

Warsztatów i spotkań w naukowych grupach będzie niewiele. Odwołać trzeba było Park Wiedzy - plenerową imprezę gromadzącą ogromną rzeszę uczestników i naukowców. Wydarzenia DFN śledzić będzie można na Facebooku i YouTubie, a zajęcia prowadzone będą online na platformach MS Teams i Zoom.

Wrocławska edycja festiwalu potrwa do 23 września. Dzień później nauka przeniesie się do dziesięciu dolnośląskich miast - Legnicy, Lubina, Głogowa, Zgorzelca, Bolesławca, Bystrzycy Kłodzkiej, Ząbkowic Śląskich, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Dzierżoniowa.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o koronawirusie - winowajcy zmian formuły imprezy. Naukowcy zastanawiać się będą, wraz z uczestnikami, co epidemia koronawirusa znaczy dla politologa, co dla astronoma, jaki jest model rozprzestrzeniania się zakażeń. Ciekawi historii dowiedzą się, jak we Wrocławiu mieszkańcy walczyli z epidemią czarnej ospy w 1963 roku. Będzie również można zapoznać się z podsumowaniem, jak z pandemią radzą sobie poszczególne kraje Unii Europejskiej.

Naukowcy z Wydziału Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim opowiedzą o wpływie pandemii COVID-19 na rozwój astronomii i realizację projektów badawczych, jak w tym czasie działają obserwatoria astronomiczne i misje kosmiczne.

d2jrnhl

Wrocław. Dolnośląski Festiwal Nauki. Świat, jaki jest, dla ciekawych

Jednak nie zabraknie innych paneli tematycznych. W końcu równie palącymi problemami pozostają zmiany klimatyczne, gospodarka odpadami i szczepionki. Naukowcy chcą także rozmawiać o przemocy, mowie nienawiści i dyskryminacji w społecznej przestrzeni, a także o ewentualnych prawach sztucznej inteligencji w przyszłości. Katedra prawa karnego wykonawczego Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowała ciekawe i poruszające wykłady dotyczące ustawy o bestiach.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą, która uświadamia uczestnikom, że nauka nie jest dziedziną hermetyczną, dostępną tylko dla nielicznych i niezrozumiałą. Wszystko jest kwestią przekazu - zgłębianie wiedzy może być, z dobrym przewodnikiem, fascynującą przygodą. Szczegóły programu można znaleźć na stronach organizatorów.

Brednie na temat koronawirusa. Naukowcy obalają popularne mity

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jrnhl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrnhl
Więcej tematów