Trwa ładowanie...

WOŚP na liście do Nobla. Tym razem się uda?

Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kandydatami do Pokojowej Nagrody Nobla. Informację przekazała strona "Nobel dla WOŚP". To już kolejne podejście.

Share
WOŚP na liście do Nobla. Tym razem się uda?Źródło: East News, fot: Mateusz Jagielski
d2x669a

"Dziś w nocy została zamknięta lista nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla na 2018 rok. Miło mi poinformować, że na liście tej znalazła się ponownie kandydatura Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" – czytamy na fanpage'u "Nobel dla WOŚP".

Informacja o możliwej, drugiej już nominacji, pojawiła się tuż przed tegorocznym, "orkiestrowym" finałem. "Super Express" zlecił sondaż, z którego wynikało, że 68 proc. pytanych było za przyznaniem Owsiakowi i WOŚP Nobla. 32 proc. powiedziało "nie".

Przypomnijmy, że po raz pierwszy taki pomysł pojawił się rok temu. Szefa akcji zgłosiła posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt. Przekonywała wtedy, że Orkiestra jest ewenementem na skalę światową. Ten argument jednak się nie przebił, choć jak stwierdził sam Jurek Owsiak, to nie jemu należałby się Nobel.
Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski. Zgłoszenia do nagrody przyznawanej w danym roku można wysyłać do 1 lutego. Potem komitet tworzy krótką listę, która jest dalej oceniana. Laureat dostaje nagrodę pieniężną wynoszącą 8 mln koron szwedzkich, czyli ponad 3,8 mln złotych.

d2x669a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x669a
d2x669a
Więcej tematów