Trwa ładowanie...
d10ya63
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władimir Putin oskarżył członków G20 o finansowanie terrorystów z Państwa Islamskiego

Prezydent Władimir Putin na spotkaniu grupy G-20 w tureckiej Antalyi mówił, że terroryści z Państwa Islamskiego są finansowani przez osoby fizyczne z 40 państw. Według rosyjskich źródeł, pieniądze dla terrorystów płyną również z niektórych krajów grupy G-20. Putin nie ujawnił jednak, z jakich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
d10ya63

Rosyjski prezydent powiedział dziennikarzem, że sprawa walki z terroryzmem była jednym z najważniejszych tematów podczas rozmów liderów grupy G-20. Mówiono między innymi, że należy odciąć terrorystów od źródeł finansowania. Putin powiedział, że przedstawił rosyjskie zdjęcia z kosmosu i samolotów, na których widać skalę bezprawnego handlu ropą naftową.

- Widać cysterny samochodowe ciągnące się dziesiątki kilometrów. Wyglądają jak ropociągi - mówił Putin. Dodał, że spodziewa się zwalczania tego procederu, gdyż jest bardzo ważne w walce z terroryzmem. Zaznaczył, że kwestię tę omawiał z innymi przywódcami krajów G-20.

W komunikacie wydanym w poniedziałek po zakończeniu szczytu G20 w Antalyi w Turcji przywódcy zapowiedzieli walkę z terroryzmem.

d10ya63

Komunikat końcowy głosi, że rosnąca fala terroryzmu zagroziła nie tylko światowemu pokojowi i bezpieczeństwu, ale też działaniom na rzecz wzmocnienia globalnej gospodarki.

"Naszym celem jest skuteczna i przeprowadzona we właściwym terminie implementacja naszych strategii wzrostu (gospodarczego), przewidujących działania, które wzmocnią popyt oraz reformy strukturalne" - czytamy w komunikacie.

Przywódcy G20 zobowiązali się do współpracy mającej na celu zapobieganie aktom terroru i odcięcie finansowania tym grupom, które się ich dopuszczają. Ponadto kraje G20 zapowiedziały, że będą dzielić się informacjami wywiadowczymi, uszczelnią kontrole na granicach oraz poprawią bezpieczeństwo komunikacji lotniczej na świecie.

d10ya63

Podziel się opinią

Share

d10ya63

d10ya63
Więcej tematów