Trwa ładowanie...
d3agz60

Wilk we wnykach na granicy Mazowsza. Ratunek w ostatniej chwili

Leśnicy z Nadleśnictwa Skarżysko we współpracy z policją i lekarzem weterynarii uratowali basiora złapanego w pułapkę kłusownika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wilk we wnykach na granicy Mazowsza. Ratunek w ostatniej chwili
(Nadleśnictwo Skarżysko)
d3agz60

Policja informację o złapanym zwierzęciu dostała 1 lutego. O tym, że we wnyki między miejscowościami Bieszków a Kierzem Niedźwiedzim wpadł samiec wilka okazało się dopiero na miejscu. Mundurowi powiadomili kolegów z Straży Leśnej Nadleśnictwa Skarżysko

Uwięziony był około 2,5 - letni basior, samiec wilka. Nasi strażnicy poprosili o pomoc lekarza weterynarii. Zwierzę zostało przez niego uśpione, wtedy go delikatnie uwolniliśmy. Oprócz drobnych otarć, zwierzę nie odniosło żadnych ran i kontuzji. Był w dobrej kondycji, po przebudzeniu uciekł - informują "Lasy Państwowe".

Straż Leśna powiadomiła również prof. Romana Gulę i Artura Milanowskiego, leśnika z sąsiedniego nadleśnictwa. Obaj zajmują się badaniem tego gatunku na terenie województwa świętokrzyskiego oraz w jego bliskich okolicach.

d3agz60

Mieli ze sobą obrożę radio-telemetryczną, służącą do śledzenia lokalizacji zwierzęcia. Jednak nie dane im było założyć obroży basiorowi. Sprawa była dynamiczna, ale udało się im zdobyć zgodę na to od świętokrzyskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na miejscu okazało się, że wilk znajduje się trzy kilometry od granicy regionów, już na Mazowszu. Warszawski RDOŚ nie zgodził się na założenie obroży - zauważa "Echo Dnia".

Nadleśnictwo Skarżysko
Podziel się

Zobacz także: Wilki w Kampinosie

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3agz60

Podziel się opinią

Share

d3agz60

d3agz60
Więcej tematów