Trwa ładowanie...
d3inzu9
18-06-2007 19:25

Większość kandydatur na szefów ośrodków regionalnych TVP odrzucona

Rada Nadzorcza TVP odrzuciła większość
rekomendowanych wcześniej przez zarząd spółki kandydatur na szefów
regionalnych ośrodków telewizji. Poparcie Rady uzyskała jedynie
Maria Kudroń, która zostanie nowym dyrektorem ośrodka TVP3 w
Bydgoszczy.

d3inzu9
d3inzu9

Kudroń - dziennikarka telewizyjna - zastąpi w Bydgoszczy Macieja Grześkowiaka, który objął to stanowisko w grudniu 2005 r. W połowie maja Grześkowiak został szefem sztabu organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

TVP nie ujawnia nazwisk kandydatów na szefów pozostałych ośrodków. Według wcześniejszych doniesień medialnych mieli nimi być: Marcin Kubiński na dyrektora TVP3 Warszawa, Alicja Grzymalska - TVP3 Wrocław, Dominik Tarczyński - TVP3 Szczecin, Michał Likowski - TVP 3 Łódź oraz Tadeusz Górczyk - TVP3 Rzeszów.

Według mediów, stanowiska w ośrodkach mieli stracić dyrektorzy, którzy otrzymali nominacje za czasów prezesa Jana Dworaka, a zastąpić mieli ich działacze LPR i Młodzieży Wszechpolskiej (np. Kubiński był prezesem MW).

Jak pisał "Dziennik", pomimo że zarząd "rekomendował na kierownicze stanowiska w ośrodkach regionalnych osoby związane z Ligą Polskich Rodzin" sprzeciw wobec tych kandydatur wyrażał prezes Andrzej Urbański. To z kolei "miało zdenerwować polityków LPR" przez co pojawiły się pogłoski o możliwym odwołaniu Urbańskiego.

d3inzu9

LPR krytykowała też Urbańskiego za propozycję wprowadzenia do jesiennej ramówki TVP programu Sławomira Sierakowskiego - redaktora naczelnego "Krytyki Politycznej". O zajęcie stanowiska w tej sprawie zaapelowali w sobotę do Rady Nadzorczej TVP posłowie LPR Krzysztof Bosak i Daniel Pawłowiec. Ich zdaniem "Krytyka Polityczna" jest pismem "niebezpiecznym i szkodliwym politycznie" oraz "pornografią w najczystszej postaci".

Posłowie zarzucali też, że z informacji prasowych wynika, iż miałby to być "najdroższy program publicystyczny w telewizji publicznej" oraz porównali "Krytykę Polityczną" do serwisu Redwatch, propagującego treści rasistowskie. Sierakowski zapowiedział już, że za tę wypowiedź złoży pozew przeciwko LPR o ochronę dóbr osobistych.

Sekretarz Rady Nadzorczej TVP Janusz Niedziela powiedział, że nie zna stanowiska Ligi w sprawie Sierakowskiego, zaznaczył jednak, że Rada pytała Urbańskiego o ten program. Prezes powiedział, że żadne porozumienie w tym zakresie nie zostało podpisane, w związku z tym wszelkie spekulacje na ten temat są przedwczesne i nie wynikają ze stanu faktycznego - powiedział Niedziela.

Podobne stanowisko przedstawiła wcześniej rzeczniczka TVP. Poinformowała ponadto, że oprócz rozmów z Sierakowskim - negocjacje trwają też z innymi publicystami, w tym Joanną Lichocką, Grzegorzem Górnym, Janem Wróblem, Jerzym Zalewskim, Rafałem A. Ziemkiewiczem. Prowadzone są też rozmowy dotyczące przywrócenia na antenę TVP programu Barbary Czajkowskiej. Negocjacje z tymi dziennikarzami znajdują się na tym samym etapie, co ustalenia w sprawie projektu red. Sierakowskiego - stwierdzał komunikat TVP.

d3inzu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3inzu9
Więcej tematów