PolskaWiceszef policji nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska

Wiceszef policji nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska

Odpowiedzialny za pion kryminalny zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska ze względów zdrowotnych - poinformowała Komenda Główna Policji. Rokita był zastępcą szefa KGP od 16 stycznia 2012 roku.

Wiceszef policji nadinsp. Andrzej Rokita zrezygnował ze stanowiska
Źródło zdjęć: © WP.PL | Marcin Gadomski

09.04.2013 | aktual.: 09.04.2013 13:13

- Komendant Rokita złożył raport o odejście z zajmowanego stanowiska. Umotywował to względami osobistymi i zdrowotnymi - powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Przypomniał, że zgodnie z procedurą raport ten zostanie przedstawiony przez komendanta głównego policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi.

- Szef MSW podpisał zgodę na odwołanie Andrzeja Rokity z dniem 9 kwietnia - powiedziała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Podkreśliła, że odejście ze stanowiska ma związek wyłącznie z pogarszającym się stanem zdrowia komendanta Rokity, który przechodzi badania i w najbliższych dniach ma trafić do szpitala.

- Jest to szkoda dla policji, ponieważ jest to doświadczony i bardzo dobry oficer. Wiemy, że ma pewne problemy zdrowotne. Przejdzie do dyspozycji komendanta głównego. Będziemy starać się w przyszłości wykorzystywać jego doświadczenie - powiedział Sokołowski.

RMF FM podał, że Rokita "nie wytrzymał presji i nagonki, jakiej poddawani byli ostatnio podlegli mu funkcjonariusze".

Rokita służbę w policji rozpoczął w 1991 r.; był m.in. zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego KWP w Krakowie. W latach 2000-2004 pracował jako wiceszef Komendy Powiatowej w Zakopanem, a od 2004 r. jako wiceszef wydziału narkotykowego w krakowskim wydziale Centralnego Biura Śledczego. W 2006 r. pełnił funkcje naczelnika w CBS w Katowicach, a następnie w Nowym Targu. W marcu 2007 r. został małopolskim komendantem policji.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)