Trwa ładowanie...
dua4k3o

Wiceszef MSW Marcin Jabłoński odchodzi z resortu

Odpowiedzialny za policję wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński złożył rezygnację i w piątek odejdzie z resortu - powiedział p.o. rzecznika MSW Paweł Majcher. Następcą Jabłońskiego ma zostać Grzegorz Karpiński, do tej pory wiceminister sportu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Jabłoński
Marcin Jabłoński (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dua4k3o

- Wiceminister Jabłoński kilka dni temu rzeczywiście złożył rezygnację z dniem 24 stycznia z przyczyn osobistych. Minister Bartłomiej Sienkiewicz tę dymisję przyjął - poinformował Majcher, potwierdzając doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej".

"DGP" podał, że nowym wiceministrem zostanie Grzegorz Karpiński.

Jabłoński wiceszefem MSW został w kwietniu 2013 r., miesiąc po objęciu resortu przez Sienkiewicza. Odpowiadał m.in. za bezpieczeństwo i porządek publiczny, także za nadzór nad policją oraz BOR. Wcześniej, od grudnia 2011 r. był wojewodą lubuskim, a w latach 2008-2010 pełnił funkcję marszałka tego województwa. W przeszłości był wicewojewodą gorzowskim i pierwszym wicewojewodą nowo utworzonego woj. lubuskiego. W latach 2006-2007 pełnił funkcję wiceburmistrza Słubic.

dua4k3o

Ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył studia Master of Business Administration.

38-letni Karpiński został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w grudniu 2011 r. Wcześniej przez cztery lata był posłem PO z okręgu toruńskiego, zasiadał m.in. w komisji śledczej ds. zbadania prawidłowości działań organów państwowych w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz komisji ds. służb specjalnych. Kandydował w wyborach w 2011 r., ale nie zdobył mandatu.

W przeszłości był też m.in. radnym miejskim w Toruniu. Jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

dua4k3o

Podziel się opinią

Share
dua4k3o
dua4k3o
Więcej tematów