Trwa ładowanie...

Wiceminister o kandydaturach do TK: nie jestem ich entuzjastą

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa przyznał, że nominacje na kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego dla Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz budzą kontrowersje. Jego zdaniem te kandydatury wymagają dalszych dyskusji w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Share
Wiceminister o kandydaturach do TK: nie jestem ich entuzjastą
Źródło: East News
d3g315u

- Nie jestem entuzjastą tych kandydatów. (...) Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że byli parlamentarzyści trafiają do TK. Moja obawa wiąże się z tym, że akurat ci parlamentarzyści są wyjątkowo "wyraziści". Musimy zważyć w obozie Zjednoczonej Prawicy, jaki sygnał wysyłamy, desygnując takich kandydatów. Ta kwestia powinna być przedmiotem dialogu - powiedział Ociepa na antenie Polsat News.

Polityk Porozumienia odpowiedział również na zarzuty, według których nominacje dla Piotrowicza czy Pawłowicz wynikają z "krótkiej ławki" PiS, czyli deficytu ekspertów, którzy mają kompetencje, uprawniające ich do funkcji sędziego TK. - Jest wiele nazwisk, które widzielibyśmy w Trybunale. Chcemy usiąść do rozmów i wspólnie przedyskutować tę kwestię - przekonywał.

d3g315u

Argumenty Ociepy zdecydowanie nie trafiły do Mariusza Witczaka, który również był w studio. - To kwestia merytoryki, te osoby nie mają najmniejszych kwalifikacji. To nie tylko kwestia znajomości przepisów, ale również dorobku. Na początku myślałem, że to jakiś ponury żart, fake news. Ale jednak wychodzi na to, że Jarosław Kaczyński kieruje się kryterium "odkryć towarzyskich". (...) Należy desygnować tam osoby bezstronne. Tu mamy agresywnych polityków, którzy kolanem przepychali rozmaite ustawy - stwierdził poseł PO.

Burza wokół Elżbiety Chojnej-Duch

Trzecia kandydatka do TK, czyli Elżbieta Chojna-Duch budziła w mediach najmniej kontrowersji. Inaczej było w dyskusji na antenie Polsat News. - Pani Chojna-Duch skompromitowała się w komisji VAT i ukazała się jako stronnik PiS. Minęła się tam z prawdą wielokrotnie, są na to dokumenty - grzmiał Mariusz Witczak.

Zdaniem Marcina Ociepy, krytyczna opinia posła PO wynika z niechęci do zauważenia, że kandydatura Chojnej-Duch była "koncyliacyjna" i merytoryczna. Polityk porozumienia, że kandydatka do TK była w przeszłości wiceministrem finansów w rządzie Platformy.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g315u

Podziel się opinią

Share
d3g315u
d3g315u
Więcej tematów