Trwa ładowanie...

We wtorek pogrzeb Brygidy Frosztęgi-Kmiecik, Dariusza Kmiecika i ich synka

We wtorek o godz. 14.30 odbędzie się pogrzeb Brygidy Frosztęgi-Kmiecik, Dariusza Kmiecika oraz ich dwuletniego syna. Rodzina dziennikarzy zginęła w wyniku wybuchu w kamienicy w Katowicach.

Share
We wtorek pogrzeb Brygidy Frosztęgi-Kmiecik, Dariusza Kmiecika i ich synka
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell/Stowarzyszenie Media dla Integracji Europejskiej
d3rxg98

Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 13 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Uroczyści pogrzebowe rozpoczną się bezpośrednio po mszy na cmentarzu komunalnym.

Pogrzeb poprzedzi wręczenie Brygidzie Frosztędzę-Kmiecik i Dariuszowi Kmiecikowi odznaczeń przyznanych im pośmiertnie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

d3rxg98

Śmierć Dariusza Kmiecika i Brygidy Frosztęgi-Kmiecik

Dariusz Kmiecik miał 34 lata. Nigdy nie ukrywał, że do mediów trafił przez przypadek. W 2001 roku, gdy był jeszcze na studiach, pojawił się na praktykach w TVP Katowice. Okazał się na tyle dobry, że został na dłużej. Najpierw jako reporter, później wydawca. Zawsze powtarzał, że dziennikarstwo jest nie tylko jego pracą, ale i pasją. W listopadzie 2006 roku trafił do "Faktów" TVN. W zeszły wtorek wieczorem mogliśmy zobaczyć jego ostatni materiał. Zawsze mówił: Jesteś tak dobry, jak twój ostatni materiał.

Brygida Frosztęga-Kmiecik była wydawcą Magazynu Reporterów telewizji TVP Katowice, autorką wielu reportaży dla telewizji publicznej. Przede wszystkim zajmowała się tematyką społeczną, ale też historią. Była laureatką wielu nagród, w tym m.in. pierwszego miejsca w konkursie dziennikarskim Silesia Press w 2008 roku. Jej reportaż "Obywatelka Dorotka" w 2009 r. zdobył Nagrodę Główną Festiwalu Sztuki Reportażu Camera Obscura oraz Nagrodę Główną Festiwalu Filmów o Rodzinie FOR w Łodzi.

Sprawę wybuchu bada prokuratura

Śledztwo ws. czwartkowego wybuchu wszczęła katowicka prokuratura okręgowa. Śledczy przeprowadzili już pierwsze czynności. Przesłuchani zostali lokatorzy, w tym zarządca budynku. Prokuratura zabezpieczyła również dokumentację budowlaną budynku oraz ostatnio przeprowadzanych remontów. Dokumenty będą dalej analizowane.

Źródło: Press, PAP, TVN24/x-news

d3rxg98

Podziel się opinią

Share
d3rxg98
d3rxg98
Więcej tematów