Trwa ładowanie...

We Wrocławiu powstanie mieszkanie policjanta z powieści Krajewskiego

We Wrocławiu powstanie mieszkanie Eberharda Mocka, policjanta znanego z kart książek Marka Krajewskiego. Pierwsi zwiedzający będą mogli je zobaczyć w 2016 r.
Share
We Wrocławiu powstanie mieszkanie policjanta z powieści Krajewskiego
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Marka Krajewskiego
d3ntx6h

Pomysłodawcą projektu stworzenia mieszkania-muzeum Eberharda Mocka jest sam twórca tej postaci, Marek Krajewski. Wiadomo, że będzie mieścić się ono w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu, lecz na razie realizatorzy pomysłu nie chcą zdradzać dokładnego adresu. Obecnie w lokalu trwają prace remontowe.

Barbara Radomska, dyrektor Biura Prezydenta Wrocławia, zapewnia, że mieszkanie nie będzie typowym muzeum, będzie "żyło" własnym, przedwojennym życiem. Eberhard Mock dzięki temu projektowi ma szansę stać się symbolem Wrocławia, tak jak Arsene Lupin stał się symbolem Paryża, a Sherlock Holmes - Londynu.

Mieszkanie Mocka ma być typowym mieszkaniem z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zdaniem realizatorów projektu, zwiedzający muszą odczuć to, że rzeczywiście w tym lokalu mógł mieszkać bohater książek Krajewskiego - wszystkie szczegóły, nawet takie jak zawartość szaf i szafek, mają zostać dopracowane do perfekcji.

d3ntx6h

Anna Morasiewicz, która zajmie się wyposażeniem wnętrz lokalu, mówi, że Krajewskiemu spodobała się wizja mieszkania modernistycznego, zachowana w stylu Art Deco, z drobnymi akcentami nawiązującymi do zamiłowania Mocka antykiem.

Mieszkanie-muzeum ma zostać otwarte dla zwiedzających w 2016 roku i będzie jedną z atrakcji Europejskiej Stolicy Kultury. W lokalu będą regularnie odbywać się spotkania z pisarzami i warsztaty literackie.

d3ntx6h

Podziel się opinią

Share
d3ntx6h
d3ntx6h
Więcej tematów