Trwa ładowanie...

We Wrocławiu powstanie mieszkanie policjanta z powieści Krajewskiego

We Wrocławiu powstanie mieszkanie Eberharda Mocka, policjanta znanego z kart książek Marka Krajewskiego. Pierwsi zwiedzający będą mogli je zobaczyć w 2016 r.

Share
We Wrocławiu powstanie mieszkanie policjanta z powieści Krajewskiego
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Marka Krajewskiego
d27fvn2

Pomysłodawcą projektu stworzenia mieszkania-muzeum Eberharda Mocka jest sam twórca tej postaci, Marek Krajewski. Wiadomo, że będzie mieścić się ono w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu, lecz na razie realizatorzy pomysłu nie chcą zdradzać dokładnego adresu. Obecnie w lokalu trwają prace remontowe.

Barbara Radomska, dyrektor Biura Prezydenta Wrocławia, zapewnia, że mieszkanie nie będzie typowym muzeum, będzie "żyło" własnym, przedwojennym życiem. Eberhard Mock dzięki temu projektowi ma szansę stać się symbolem Wrocławia, tak jak Arsene Lupin stał się symbolem Paryża, a Sherlock Holmes - Londynu.

d27fvn2

Mieszkanie Mocka ma być typowym mieszkaniem z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zdaniem realizatorów projektu, zwiedzający muszą odczuć to, że rzeczywiście w tym lokalu mógł mieszkać bohater książek Krajewskiego - wszystkie szczegóły, nawet takie jak zawartość szaf i szafek, mają zostać dopracowane do perfekcji.

Anna Morasiewicz, która zajmie się wyposażeniem wnętrz lokalu, mówi, że Krajewskiemu spodobała się wizja mieszkania modernistycznego, zachowana w stylu Art Deco, z drobnymi akcentami nawiązującymi do zamiłowania Mocka antykiem.

Mieszkanie-muzeum ma zostać otwarte dla zwiedzających w 2016 roku i będzie jedną z atrakcji Europejskiej Stolicy Kultury. W lokalu będą regularnie odbywać się spotkania z pisarzami i warsztaty literackie.

d27fvn2

Podziel się opinią

Share
d27fvn2
d27fvn2
Więcej tematów