Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

We Wrocławiu powstanie mieszkanie policjanta z powieści Krajewskiego

We Wrocławiu powstanie mieszkanie Eberharda Mocka, policjanta znanego z kart książek Marka Krajewskiego. Pierwsi zwiedzający będą mogli je zobaczyć w 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Wrocławiu powstanie mieszkanie policjanta z powieści Krajewskiego
(Facebook / Oficjalny Profil Marka Krajewskiego)

Pomysłodawcą projektu stworzenia mieszkania-muzeum Eberharda Mocka jest sam twórca tej postaci, Marek Krajewski. Wiadomo, że będzie mieścić się ono w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu, lecz na razie realizatorzy pomysłu nie chcą zdradzać dokładnego adresu. Obecnie w lokalu trwają prace remontowe.

Barbara Radomska, dyrektor Biura Prezydenta Wrocławia, zapewnia, że mieszkanie nie będzie typowym muzeum, będzie "żyło" własnym, przedwojennym życiem. Eberhard Mock dzięki temu projektowi ma szansę stać się symbolem Wrocławia, tak jak Arsene Lupin stał się symbolem Paryża, a Sherlock Holmes - Londynu.

Mieszkanie Mocka ma być typowym mieszkaniem z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zdaniem realizatorów projektu, zwiedzający muszą odczuć to, że rzeczywiście w tym lokalu mógł mieszkać bohater książek Krajewskiego - wszystkie szczegóły, nawet takie jak zawartość szaf i szafek, mają zostać dopracowane do perfekcji.

Anna Morasiewicz, która zajmie się wyposażeniem wnętrz lokalu, mówi, że Krajewskiemu spodobała się wizja mieszkania modernistycznego, zachowana w stylu Art Deco, z drobnymi akcentami nawiązującymi do zamiłowania Mocka antykiem.

Mieszkanie-muzeum ma zostać otwarte dla zwiedzających w 2016 roku i będzie jedną z atrakcji Europejskiej Stolicy Kultury. W lokalu będą regularnie odbywać się spotkania z pisarzami i warsztaty literackie.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów