Trwa ładowanie...
d420dvr

Warszawski ratusz chce odzyskać plac Piłsudskiego. Jest decyzja sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że wojewoda mazowiecki rażąco naruszył prawo, gdyż od roku nie podjął decyzji w sprawie wniosku ratusza ws. przekazania placu powiatowi warszawskiemu. Sąd wyznaczył wojewodzie termin dwóch miesięcy na podjęcie decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac Piłsudskiego od końca 2017 roku pozostaje terenem zamkniętym
Plac Piłsudskiego od końca 2017 roku pozostaje terenem zamkniętym (East News)
d420dvr

"Sąd uznał, że zaistniała w sprawie bezczynność miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa. O rażącym naruszeniu można mówić, gdy zwłoka w załatwieniu sprawy jest znaczna i jest efektem działań (zaniechań) organów, które można zinterpretować jako unikanie podejmowania rozstrzygnięcia bądź lekceważenie praw stron” - czytamy w uzasadnieniu.

Warszawski ratusz złożył wniosek do WSA rok temu, gdy wojewoda ustanowił plac Piłsudskiego terenem zamkniętym. Z powodu tej decyzji prezydent Warszawy nie może ustanowić planu miejscowego zagospodarowania, ani wydać pozwolenia na budowę.

Do sprawy pl. Piłsudskiego zgryźliwie odniósł się Władysław Frasyniuk. Były działacz opozycji zaproponował, by nazwać plac imieniem Lecha Wałęsy, na złość zwolennikom PiS.

d420dvr

Zobacz także: Co właściwie robi Beata Szydło?

Na pl. Piłsudskiego 10 listopada zostanie odsłonięty pomnik Lecha Kaczyńskiego. Stoi tam już monument poświęcony wszystkim ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Źródło: radiozet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d420dvr

Podziel się opinią

Share

d420dvr

d420dvr
Więcej tematów