Trwa ładowanie...
Marta Gostkiewicz
28-05-2020 13:36

Warszawianka Roku 2020. Rusza kampania społeczna

Rok 2020 i epidemia koronawirusa wystawiły kobiety na ciężką próbę. Wiele warszawianek stanęło na pierwszej linii walki z pandemią. Miasto zaprasza do docenienia kobiet i opowiedzenia ich wyjątkowych historii pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020.

Warszawianka Roku 2020. Rusza kampania społecznaŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3ianfq
d3ianfq

Wszystkie mieszkanki stolicy, które zmierzyły się z wyzwaniami w czasach izolacji, są bohaterkami.

- W tym roku Warszawianka Roku jest w każdej z nas. Z pewnością warto o tym mówić. O poświęceniu, profesjonalizmie, współpracy, a także o pozornie zwykłych historiach kobiet, dzięki którym możemy przetrwać ten czas - powiedziała zastępca prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Mieszkańcy mogą opowiedzieć historię swoich matek, córek, przyjaciółek lub zupełnie obcych kobiet, które wyróżniły się swoją postawą w ostatnich tygodniach. Opowieści będą zbierane są pod wspólnym hasztagiem #warszawiankaroku2020 na Youtube, Facebooku i Instagramie, a także drogą mailową (warszawiankaroku@um.warszawa.pl) oraz korespondencyjnie - pod adresem Biura Marketingu Miasta, ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa.

d3ianfq

Warszawa. Rusza kampania społeczna

– Będziemy czytać i słuchać o bohaterkach, które swoimi działaniami inspirowały innych w tym trudnym czasie. Pielęgniarki, opiekunki, nauczycielki, sprzedawczynie, farmaceutki, kucharki i wiele innych kobiet - doceniamy każdą z nich. Dlatego wyjątkowo nie organizujemy plebiscytu. Inicjujemy kampanię społeczną – podkreśliła dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej Aldona Machnowska-Góra.

W poprzednich edycjach plebiscytu mieszkańcy, oddając głosy w głosowaniu, wybrali laureatki. Tytuły w 2018 roku otrzymały: Anna Ojer - Warszawianka Roku 2018, Krystyna Janda - Warszawianka Przemian. W 2019 roku natomiast: Nicole Sochacki-Wójcicka - Warszawianka Roku 2019 oraz Irena Sendlerowa - Warszawianka Stulecia.

– Dwie ubiegłe edycje plebiscytu Warszawianka Roku zachęciły tysiące mieszkańców do poznania historii niezwykłych kobiet, które każdego dnia poprzez swoje działania wpływają na rozwój i dobre imię stolicy oraz nie pozostają obojętne na los innych. Stan epidemiczny wymusił na nas wiele zmian, ale także postawił przed nami wiele wyzwań, z którymi jako społeczeństwo musieliśmy - musimy - sobie poradzić – mówiła Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Dodała, że wiele kobiet znalazło w sobie nieprzeciętne pokłady energii i dzięki temu nie poddają się na froncie walki z Covid-19. - Chcemy im podziękować i dać możliwość opowiedzenia o nich – dodała.

d3ianfq

Warszawa. Kampania głównie w mediach społecznościowych

Kampania Warszawianki Roku ze względu na ograniczenia budżetowe będzie prowadzona głównie w mediach społecznościowych oraz na nośnikach miejskich.

Zgłoszenia mogą być publikowane w dowolnej formie – mogą to być np. teksty, zdjęcia czy filmy. Wybrane relacje o kobietach, które w czasach pandemii motywują innych i dają przykład, będą opublikowane na stronach internetowych stolicy i w miejskich serwisach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3ianfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ianfq
Więcej tematów