Trwa ładowanie...

Warszawa. Urzędnicy zarabiają więcej niż prezydent

Urzędnicy w stołecznym ratuszu zarabiają ogromne pieniądze - uważa Sebastian Kaleta (PiS). Rafał Trzaskowski odpowiada, że urząd miasta ma nieporównywalną do innych miast skalę zadań.

Warszawa. Urzędnicy zarabiają więcej niż prezydentŹródło: PAP
dfpw6mk
dfpw6mk

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział "Super Expressowi", że bardzo łatwo jest szafować kwotami, w oderwaniu od obowiązków poszczególnych pracowników. To odpowiedź na zarzuty Sebastiana Kalety, który twierdzi, że urzędnicy miasta zarabiają ogromne pieniądze.

- Urząd miasta jest największą strukturą w Polsce, o nieporównywalnej z innymi miastami skali zadań. Dziś w ratuszu nie ma nagród dla ludzi na stanowiskach kierowniczych. A w związku z trudną sytuacją finansową samorządów na podwyżki też nie ma szans (…). Urząd miasta płaci specjalistom za ciężką pracę i nie omija prawa, a PiS płaci kolegom i koleżankom na przykład za pilnowanie pustego pola - powiedział Trzaskowski.

Warszawa. "Urzędnicy zarabiają gigantyczne pieniądze"

Wiceminister sprawiedliwości i były radny miasta Sebastian Kaleta przejrzał oświadczenia majątkowe ponad stu wysokich urzędników w stołecznym samorządzie.

- Urzędnicy w warszawskim ratuszu zarabiają gigantyczne pieniądze. To istne Bizancjum! - stwierdził Kaleta. Przedstawił zestawienie płac ponad stu dyrektorów i wicedyrektorów biur w urzędzie miasta. Średnio zarabiają po 16 tys. zł miesięcznie - pisze "Super Express".

dfpw6mk

Jak dodał, przeciętne wynagrodzenie 133 najbliższych współpracowników Rafała Trzaskowskiego wynosi 16,3 tys. zł.

- W oświadczeniach brak informacji, czy są to kwoty brutto czy netto, można się tylko domyślać, że brutto. Ale i tak te kwoty szokują. Nie ma drugiego urzędu w Polsce z tak wysokimi wynagrodzeniami! - ocenił wiceminister.

Dyrektorzy rekordziści, według tego zestawienia, zarabiają po 30 tys. zł miesięcznie. - Wielu z nich dodatkowo dorabia w spółkach zależnych od samorządu i kwoty, które zliczyłem, uwzględniają też te zarobki - zwrócił uwagę Sebastian Kaleta.

Na zarzuty Sebastiana Kalety dotyczące wynagrodzeń odpowiedziała na Twitterze rzeczniczka warszawskiego ratusza, Karolina Gałecka. Podała ona, ze średnia wynagrodzenia w Urzędzie Miasta wynosi 6979 złotych.

"Super Express" co roku podsumowywał zarobki władz stolicy. Nie jest więc tajemnicą, że wiceprezydenci co roku zarabiają więcej niż prezydent. Każdy z nich zarabia powyżej 300 tys. zł rocznie. Z kolei wynagrodzenie prezydenta Warszawy za 2019 r. to 151 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dfpw6mk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfpw6mk
Więcej tematów