Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
27-09-2013 17:09

Warszawa nagrodzona za profilaktykę grypy

Swój program szczepień przeciwko grypie miasto adresuje do seniorów, pacjentów Stołecznych Centrów Opiekuńczo-Leczniczych oraz osób bezdomnych

Warszawa nagrodzona za profilaktykę grypy
d1wdpyp
d1wdpyp

Podczas* FluForum 2013(jest to ogólnopolska doroczna debata ekspertów medycznych, przedstawicieli instytucji i organizacji państwowych oraz przedsiębiorców) stolica otrzymała tytuł lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.*

Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia jest realizowany w stolicy od 2004 roku. Głównym jego celem jest zmniejszenie zachorowalności na grypę i infekcje grypopodobne oraz ograniczenie wskaźnika powikłań z powodu zachorowania. Co roku zwiększane są nakłady na ten program, w 2013 roku miasto przeznaczyło na ten cel 2,5 mln zł i szacuje, że ze szczepień skorzysta 75 tysięcy osób. W tym roku program bezpłatnych szczepień jest realizowany w 166 przychodniach.

Program szczepień przeciwko grypie dla osób przebywających w Stołecznym Centrum Opiekuńczo – Leczniczym Sp. z o. o. prowadzony jest od 2007 roku. Na program realizowany przez SCOL w jego trzech placówkach miasto przeznaczyło ponad 20 tys. zł, planując szczepienia dla 635 osób.

Program szczepień przeciwko grypie osób bezdomnych przebywających w noclegowniach i schroniskach na terenie m.st. Warszawy jest realizowany od 2005 roku. Szczepione są osoby przebywające w 16 noclegowniach w Warszawie. Miasto przeznaczyło 54,3 tys. zł na zabieg szczepienia dla 725 osób.

d1wdpyp

Flu Forum jest doroczną debatą ekspertów medycznych, przedstawicieli instytucji i organizacji państwowych oraz przedsiębiorców. Konferencja służy wypracowaniu rozwiązań minimalizujących zdrowotne, społeczne i ekonomiczne skutki zachorowań na grypę. Szczególnym celem tegorocznej edycji jest zaangażowanie pracodawców i przedstawicieli jednostek samorządowych do wypracowania optymalnych metod współpracy środowisk medycznych, samorządowych oraz pracowniczych w celu ograniczenia, nie tylko medycznych, ale również, społecznych i ekonomicznych skutków zachorowań na grypę.

Flu Forum jest elementem działań Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy – społecznej inicjatywy niezależnych ekspertów, której celem jest budowanie świadomości Polaków w zakresie korzyści wynikających z aktywnej profilaktyki zdrowotnej.

d1wdpyp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wdpyp
Więcej tematów