Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
22-10-2013 12:16

W centrum Warszawy zatrzymano poszukiwanego w całej Europie Irakijczyka

Mężczyzna był poszukiwany przez angielskich funkcjonariuszy za oszustwa i wyłudzenia. Posługiwał się 16 fikcyjnymi dokumentami tożsamości

W centrum Warszawy zatrzymano poszukiwanego w całej Europie Irakijczyka
d1pzcid
d1pzcid

Policjanci Komendy Głównej Policji zatrzymali w centrum Warszawy 48-letniego Ibrahima H. obywatela Iraku z brytyjskim paszportem.

Ibrahim H., Ebraham H., Abraham H. czy Abraham H. S.?

Tak naprawdę to jeden i ten sam człowiek, który w Wielkiej Brytanii był poszukiwany za oszustwa i wyłudzenia. Mężczyzna posługiwał się w sumie 16 tożsamościami, gdy ukrywał się w kilku europejskich krajach.

Dopiero we wrześniu tego roku angielscy policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać gdzieś na terenie naszego kraju. Wtedy także skontaktowali się z policjantami Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób BSK KGP i przekazali im pełną dokumentację dotyczącą 48-letniego Ibrahima H.

d1pzcid

Ustalono, że Ibrahim H. wynajmuje mieszkanie w jednym z bloków w centrum Warszawy

Funkcjonariusze przystąpili do obserwowania danego budynku. W końcu kiedy mieli już pewność, że poszukiwany jest w mieszkaniu, przystąpili do zatrzymania. Mężczyzna podczas zatrzymania próbował jeszcze legitymować się dokumentami wystawionymi na różne nazwiska, aby wprowadzić policjantów w błąd. Jednak po sprawdzeniu jego odcisków w bazie danych nie pozostawiło żadnych wątpliwości, że Ibrahim H. to na pewno Ibrahim H. i teraz odpowie przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości.

d1pzcid
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pzcid
Więcej tematów