Trwa ładowanie...
msz
28-10-2017 15:21

"Obrońca białej rasy" z USA ma wygłosić wykład w Warszawie. MSZ protestuje

Spencer nawołuje do "pokojowego etnicznego oczyszczenia", żeby zatrzymać "dekonstrukcję europejskiej kultury".

"Obrońca białej rasy" z USA ma wygłosić wykład w Warszawie. MSZ protestuje
d268m7f
d268m7f

MSZ sprzeciwia się wizycie Richarda Spencera w seminarium organizowanym przez Kongres Narodowo-Społeczny przy okazji obchodów Dnia Niepodległości. Resort protestuje w ten sposób przeciwko "ludziom głoszącym poglądy bazujące na ideach rasistowskich, antysemickich i ksenofobicznych".

W ocenie ministerstwa kontrowersyjna działalność Spencera oraz "głoszenie przez niego haseł nawiązujących do nazizmu nie licuje z charakterem i powagą oficjalnych uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości".

"Jako kraj będący jedną z największych ofiar nazizmu podzielamy stanowisko, iż koncepcje propagowane przez pana Spencera i jego zwolenników mogą być zagrożeniem dla wszystkich, którym bliskie są wartości praw człowieka i demokracji oraz stoją w sprzeczności z porządkiem prawnym RP" - podkreślono w oświadczeniu.

Richard B. Spencer, który obwołał się adwokatem białej rasy, jest prezesem think tanku National Policy Institute. 39-letni Amerykanin w 2014 roku został deportowany z Węgier i przez 3 lata miał zakaz wjazdu do krajów grupy Schengen.

Nawołuje do "pokojowego etnicznego oczyszczenia", żeby zatrzymać "dekonstrukcję europejskiej kultury". Po wygranej Donalda Trumpa krzyczał publicznie "Heil Trump, heil nasz naród, heil zwycięstwo", a jego zwolennicy pozdrowili go nazistowskim gestem "Sieg Heil".

d268m7f

Kongres Narodowo-Społeczny powiązany jest z Młodzieżą Wszechpolską.

źródło: WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Ryanair ma dość. Wycofuje połączenia z Lotniska Chopina, uruchamia nowe trasy z Modlina

d268m7f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d268m7f
Więcej tematów