Trwa ładowanie...
oprac. Piotr Białczyk
09-10-2019 17:06

Kontrola CBA w ratuszu. Biuro zawiadamia prokuraturę

Zawiadomienie CBA dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa oraz wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego stołeczna spółka MPO miała kupić działkę w Zielonce za "cenę wielokrotnie przekraczającą wartość nieruchomości"

Kontrola CBA w ratuszu. Biuro zawiadamia prokuraturęŹródło: East News, fot: Stanisław Kowalczuk/East News
d2056ih
d2056ih

Jak informuje formacja w komunikacie, śledztwo trwało między 12 grudnia 2018 r. a 12 września tego roku. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy w zakresie "wybranych zagadnień rozporządzania mieniem komunalnym w ramach nadzoru właścicielskiego Miasta Stołecznego Warszawy".

Według CBA, w wyniku kontroli stwierdzono, że w 2012 roku spółka komunalna Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie nabyło za ponad 39 milionów złotych prawa do 50 hektarowej nieruchomości w Zielonce. Według kontrolerów cena ta miała znaczenie przekraczać faktyczną wartość nieruchomości.

Na tych terenach miejska spółka miała utworzyć Zakład Unieszkodliwiania Odpadów (ZUO). Według Biura, MPO miało mieć świadomość, że nie pozwala na to prawo, ze względu na Plan Zagospodarowania Przestrzennego

d2056ih

- W związku z ustaleniami kontroli, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów, działania na szkodę interesu ekonomicznego m. st. Warszawy - przekazał rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

d2056ih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2056ih
Więcej tematów