Trwa ładowanie...

Awaria "Czajki". Warszawa podpisała umowę na pierwszy etap prac

Podpisano umowę na pierwszy etap prac na dnie Wisły z Inżynierią Rzeszów. Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent stolicy podał przybliżony termin, kiedy docelowe rozwiązanie odprowadzania ścieków z lewego brzegu Warszawy do oczyszczalni, będzie gotowe. Rafał Trzaskowski odniósł się także do sprawy problemów finansowych samorządów.

Warszawa. Konferencja prasowaWarszawa. Konferencja prasowaŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d38ymhr
d38ymhr

Przesył tymczasowy na moście pontonowym funkcjonuje w Warszawie już od niedzieli. Od piątku trwały próby sprawdzające konstrukcję, natomiast od trzech dni ścieki oficjalnie przestały być zrzucane do Wisły.

Warszawa. Awaria "Czajki". Jest umowa na pierwszy etap prac

We wtorek 22 września w stołecznym ratuszu odbyła się konferencja, w której wziął udział prezydent stolicy.

Rafał Trzaskowski podczas briefingu poinformował, że w poniedziałek została podpisana umowa dotycząca pierwszego etapu prac z firmą Inżynieria Rzeszów. Chodzi tutaj o przeciśnięcie rury stalowej pod dnem Wisły, tak aby przełączyć do niej przesył nieczystości z mostu pontonowego.

d38ymhr

"Ostateczne rozwiązanie będzie wykonywane w dwóch krokach, po pierwsze będzie przeciskana rura stalowa pod dnem Wisły. Prace powinny zakończyć się na początku grudnia. Później rozpocznie się drugi etap tej docelowej inwestycji, który będzie polegał na przeciśnięciu drugiej rury i oczywiście podłączeniu jej pod cały system kanalizacyjny Warszawy i wybudowaniu przepompowni. To ostateczne rozwiązanie będzie gotowe pewnie na wiosnę przyszłego roku" – tłumaczył w czasie wtorkowej konferencji prezydent Warszawy.

Awaria Czajki. "Trzaskowski ponosi odpowiedzialność polityczną"

Koszt inwestycji to 35 mln złotych. Prace mają rozpocząć się na dniach.

Warszawa. Awaria "Czajki". Pierwszy etap prac, a możliwe opóźnienia

"Inżyniera Rzeszów zobowiązała się na wykonanie prac do końca listopada, natomiast za każdy razem trzeba zakładać ewentualne opóźnienia, dlatego że mimo tych prac przygotowawczych nie jesteśmy w stanie zapewnić czy nie będzie jakiś niespodzianek choćby geologicznych, stąd mówię jasno o połowie grudnia, bo trzeba założyć ewentualność opóźnienia" – powiedział Rafał Trzaskowski.

d38ymhr

Rafał Trzaskowski zapewnił także, że w tym razem podczas prac naprawczych zostało położonych dużo więcej rur niż rok temu.

Przypominamy, że do kolejnej już awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło 29 sierpnia po południu.

Warszawa. 4 mld złotych mniej

Prezydent Warszawy odniósł się także do ciężkiej sytuacji samorządów, którą wywołał wybuch pandemii koronawirusa. Zaznaczył, że Warszawa będzie musiała zadłużyć się, a planowane inwestycje zostaną przesunięte w czasie.

d38ymhr

"Warszawa nie zrezygnowała właściwie z żadnej inwestycji, natomiast konieczne będzie przesuwanie tych inwestycji w czasie w związku z tym co się teraz dzieje w Polsce i na całym świecie, ponieważ sytuacja jest bardzo trudna" – przyznał Rafał Trzaskowski.

Tegoroczny budżet stolicy został uszczuplony o blisko 4 mld złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d38ymhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ymhr
Więcej tematów