Trwa ładowanie...

5-latek uratował życie swojej cioci. Za odwagę nagrodził go sam minister Błaszczak

Chłopiec miał utrudnione zadanie, ponieważ jego rodzice są niesłyszący.

5-latek uratował życie swojej cioci. Za odwagę nagrodził go sam minister Błaszczak
d2q7m3m
d2q7m3m

Minister Mariusz Błaszczak wręczył medal "Młodego Bohatera" 5-latkowi, który w ubiegłą sobotę uratował życie swojej cioci. Chłopiec powiadomił służby ratunkowe, gdy zauważył, że jego ciocia zemdlała. Dzięki szybkiej reakcji kobiecie nic się nie stało.

Do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie w sobotę zadzwonił 5-letni Dawid. Przekazał służbom, że jego ciocia straciła przytomność. Chłopiec miał utrudnione zadanie, ponieważ jego rodzice są niesłyszący i nie zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego. W domu znajdowała się również jego młodsza siostra.

Ratownicy natychmiast zareagowali. Powiadomili policję i służby ratunkowe. Na miejsce pierwsi zjawili się policjanci i udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Po chwili przyjechała karetka pogotowia. Kobiecie udzielono pomocy. Zaopiekowano się również chłopcem i jego rodzicami.

Bohaterską postawę chłopca dostrzegł minister spraw wewnętrznych i administracj Mariusz Błaszczak i w Dniu Dziecka nagrodził go medalem „Młody Bohater”.

d2q7m3m

Akcja Młody Bohater to inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której nagradzane i promowane są godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. 1 czerwca nagrody przyznano dzieciom, które udzieliły pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie.

Małemu Dawidowi za odpowiedzialne zachowanie podziękowali policjanci, komendant Lech Bielak i zastępca komendanta Wojciech Turek. Chłopiec otrzymał również prezent ufundowany przez dzielnicę Bielany.

d2q7m3m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q7m3m
Więcej tematów