Trwa ładowanie...

Warszawa. Metro na Woli na ostatniej prostej. Zmiany w ruchu jeszcze przed świętami

Dobra wiadomość dla mieszkańców Woli. Jeszcze przed świętami drogowcy w Warszawie otworzą dla ruchu ulicę Płocką. Przez ostatnie miesiące była wielkim placem budowy nowej stacji II linii metra.

Warszawa. Metro na Woli na ostatniej prostej. Zmiany w ruchu jeszcze przed świętamiŹródło: East News, fot: Adam Burakowski/REPORTER
d3zvzdz
d3zvzdz
  • Otwarcie ul. Płockiej zaplanowano na piątek 20 grudnia
  • W sobotę zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej
  • Metro na Woli ma zostać otwarte wiosną 2020 r.

Prace na budowie II linii metra na Woli dobiegają końca. Pracownicy Metra Warszawskiego i drogowcy zapowiadają, że sukcesywnie będą otwierać kolejne ulice na Woli.

Pierwsze zmiany jeszcze w tym tygodniu. W piątek, 20 grudnia, ok. godz. 20.00 otwarta zostanie ul. Płocka. Kierowcy i piesi znowu będą mogli swobodnie poruszać się odcinkiem łączącym ulice Kasprzaka i Wolską. Na swoje dawne trasy wrócą autobusy linii 103, 136 oraz N45 i N95.

Równolegle prowadzone są konsultacje społeczne na temat planowanych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Miałyby one obowiązywać po uruchomieniu nowego odcinka II linii metra na Woli, po otwarciu stacji metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

d3zvzdz

Dzielnica ma szereg wątpliwości związanych z proponowanymi rozwiązaniami. – Najbardziej kontrowersyjne są propozycje skrócenia linii 102, 105, 171 oraz 520 – wymienił burmistrz Woli. Zdaniem Krzysztofa Strzałkowskiego skrócenie tras tych linii spowoduje odcięcie mieszkańców od sprawnej komunikacji, na przykład z dolnym Śródmieściem czy Powiślem.

ZTM zapewnia, że nie zapadły jeszcze wiążące decyzje, a konsultacje z mieszkańcami Warszawy trwają.

W sobotę, 21 grudnia, ok. godz. 12.00 ma zmienić się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej. Ruch zostanie otwarty w obu kierunkach, na jednej jezdni. Pracownicy budowy mają zajmować od tego dnia jedynie pas zieleni, który dzieli jezdnie.

Kolejnym etapem ma być oddanie pozostałych jezdni i pełne otwarcie ul. Górczewskiej. Zgodnie z informacjami ratusza stanie się to na początku roku.

d3zvzdz

Drogowcy ZDM w Warszawie pracują również w rejonie stacji Młynów, na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej oraz przed skrzyżowaniem z ul. Leszno. Przebudowywane są krawężniki i odwodnienie. W związku z tym w tych miejscach kierowcy mogą mieć problemy z parkowaniem - miejsca jest zdecydowanie mniej.

We wrześniu otwarto nowe stacje metra na Targówku. Dzięki temu liczba pasażerów, którzy codziennie korzystają z tej formy komunikacji miejskiej znacznie wzrosła.

Źródło: UM Warszawa

d3zvzdz

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

d3zvzdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zvzdz
Więcej tematów