Warszawa. Juniorzy Legii w finałach mistrzostw Polski

Drużyna juniorów Legii Warszawa zagra w finałach mistrzostw Polski w koszykówce. Legioniści znaleźli się w gronie 12 najlepszych młodych drużyn w Polsce.

Warszawa. Juniorzy Legii w finałach mistrzostw PolskiŹródło: Unsplash.com
d2p7ur9
d2p7ur9

Warszawa. Legia zagra o mistrzostwo

Koszykarze drużyny Juniorów Legii Warszawa, wywalczyli sobie prawo do gry w mistrzostwach Polski w meczu z białostockimi Żubrami. Spotkanie odbyło się w ramach turnieju najlepszych drużyn województw mazowieckiego i podlaskiego.

Mecz z białostocczanami był bardzo wyrównany. Pierwszą odsłonę podlaska drużyna wygrała 17:16. W drugiej kwarcie koszykarze Legii prowadzeni przez trenera Łukasza Pacochę zagrali znacznie lepiej w obronie i po gwizdku wyznaczającym koniec pierwszej połowy prowadzili pięcioma punktami. Trzecia kwarta nie przyniosła wyraźnego prowadzenia żadnej z drużyn i zakończyła się wynikiem 46:42 dla warszawiaków. W ostatniej kwarcie legioniści dali prawdziwy popis gry i zaliczyli serię 14:0, dzięki czemu ostatecznie pokonali Żubry 71:54.

Najlepiej punktującymi zawodnikami warszawskiej drużyny byli Jakub Janik (19 punktów) i Kacper Skup (14 punktów)

W eliminacjach przed rozgrywkami finałowymi udział wzięły 82 drużyny, które walczyły ze sobą w strefach dzielących Polskę na 8 części. We wrześniowych finałach zagra 12 drużyn, z czego dwie są z Warszawy. Legia w swojej strefie zajęła 2 miejsce i ustąpiła jedynie mistrzowi strefy - drużynie UKS GIM 92 I Ursynów.