Trwa ładowanie...
pilne
Barbara Kwiatkowska

Warszawa. Ewakuacja na Woli. Niewybuch na budowie

Niewybuch - najpewniej z czasów drugiej wojny światowej - znaleziony na warszawskiej Woli. Natrafiły na niego ekipy budowlane przy ulicy Jana Kazimierza. Zarządzono ewakuacje mieszkańców pobliskiego bloku.

Share
Warszawa. Niewybuch na budowie na Woli. Na miejscu pracują saperzy. Ewakuowano lokatorów 70 mieszkań
Warszawa. Niewybuch na budowie na Woli. Na miejscu pracują saperzy. Ewakuowano lokatorów 70 mieszkań
d29muqs

Na niebezpieczne znalezisko natrafili pracownicy budowy prowadzonej przy ulicy Jana Kazimierza. Pierwsze oględziny wskazują na to, że niepokojący przedmiot, który odnalazł się w środę na placu budowy to pozostałość pochodząca z czasów drugiej wojny światowej.

Najprawdopodobniej niewybuch został przywieziony w transporcie piasku. Dopiero po wyładowaniu wywrotki okazało się, że i kierowca, i robotnicy, i mieszkańcy okolicznych budynków ocierali się o śmierć.

Robotnicy zachowali się rozsądnie. Gdy po rozładunku wywrotki w piasku przywiezionym na budowę znaleźli niezidentyfikowany, zardzewiały kształt, natychmiast zawiadomili policję.

d29muqs

Na ulicę Jana Kazimierza natychmiast przybyły służby. Trwa ewakuacja lokatorów pobliskich domów. Na miejscu pracują saperzy.

Warszawa. Ewakuacja na Woli. Niewybuch na budowie

To pamiątka wojenna, która została na Wolę przewieziona z transportem piasku. Jednak akcja rozbrajania niewybuchów i ewakuacji z tym związanej, to dla mieszkańców nie jest nowością. Bombę lotniczą znaleźli pracownicy budowy przy rondzie Daszyńskiego we wrześniu. Wtedy trzeba było wyprowadzić z okolicznych domów tysiąc osób. W kwietniu bomba z czasów wojny odnaleziona została na terenie przy przedszkolu na Wolskiej przy okazji prac związanych z rozbudowaniem placówki, a w styczniu 2020 pocisk moździerzowy znalazł się na budowie przy ulicy Leszno.

Nadchodzi grypa. Ekspert apeluje: idźcie do apteki

d29muqs

Podziel się opinią

Share
d29muqs
d29muqs
Więcej tematów