Trwa ładowanie...
02-09-2014 15:02

W weekend wystawa zabytkowych samochodów i motocykli "Classic Moto Show"

W piątek rusza 3. edycja Classic Moto Show - jednego z największych wydarzeń związanych z zabytkową motoryzacją. Podczas trzydniowej wystawy będzie można podziwiać legendarne już modele samochodów i motocykli.

Share
W weekend wystawa zabytkowych samochodów i motocykli "Classic Moto Show"Źródło: materiały organizatora
d5gcsp8

Classic Moto Show to wystawa, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez miłośników zabytkowej motoryzacji. Na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przy ulicy św. Wawrzyńca 15 prezentowane będą już po raz trzeci perły polskich kolekcjonerów. Fani motoryzacji mogą podziwiać stare pojazdy 5 i 6 września w godzinach 9:00-20:00, a 7 września od 9:00 do 18:00. Podczas tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych ok. 200 zabytkowych pojazdów.

- W jednym miejscu będzie można zobaczyć polskie legendy motoryzacji, auta krajów demokracji ludowej czy "amerykańskie marzenia". Pojawią się zabytkowe jednoślady, automobile, a także, pierwszy raz w historii Classic Moto Show, zabytkowe maszyny rolnicze. Nie zabraknie również stałych kategorii naszej wystawy prezentujących legendarnych mistrzów oraz maszyny poczciwe i niezawodne - komentuje Rafał Pliszka, organizator wystawy. - W tym roku zdecydowaliśmy się na zgromadzenie najcenniejszych pod względem sentymentalnym i jakościowym eksponatów muzealnych. Wyciągamy je z czterech muzealnych ścian i przenosimy na ulicę. Będzie to kolejny krok w stronę wzbogacania jakości wystawy, a także pokazania rozrywkowej strony muzealnictwa, nie tylko dla pasjonatów historii i motoryzacji, ale również dla całych rodzin - dodaje.

Jednak, jak zapewniają organizatorzy, CMS to nie tylko wystawa. Miłośnicy zabytkowych pojazdów będą mogli w trakcie imprezy podzielić się ze sobą doświadczeniem oraz zgłębić wiedzę na temat technik pielęgnacji pojazdów pod okiem ekspertów. W czasie wystawy będzie działać też sprzedaż części kolekcjonerskich otwarta zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających.

d5gcsp8

Pierwszy dzień CMS jest skierowany głównie do najmłodszych - dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Odbędzie się to m.in. w ramach programu krakowskiej straży miejskiej "Bezpieczna droga do szkoły". Kolejnego dnia zwiedzających czeka pokaz jazdy zabytkowym motocyklem trialowym. O godzinie 16:00 odbędzie się wykład pt. "Kobieta i motocykl". Po nim, o godzinie 19:00, rozpocznie się wieczorny bankiet dla wystawców i gości specjalnych. Około godziny 20:00 przez teren wystawy przejedzie 3. Rajd Polski Historyczny.

Atrakcją ostatniego dnia będzie "Przejażdżka po Kazimierzu londyńską taksówką". W ciągu wszystkich dni imprezy dzieci będą mogły skorzystać z jazdy zabytkowym motocyklem, a także udać się do "kącika malowania", gdzie specjaliści pomogą namalować dowolny, zmywalny obrazek na skórze. Grupy szkolne będą mogły stworzyć "plakat" klasowy. Poza tym codziennie odbywać się będą pokazy cynowania karoserii pojazdu.

Organizatorami tej motoryzacyjnej imprezy są Fundacja Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

d5gcsp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5gcsp8
Więcej tematów