Trwa ładowanie...

W rytmie tanga czyli 101 lat tanga w Polsce

Spotkanie w DSH

W rytmie tanga czyli 101 lat tanga w Polsce
dpsd1o8
dpsd1o8

Mija już 101 lat od dnia, w którym warszawska publiczność po raz pierwszy usłyszała tango. Z tej okazji Fundacja Kulturo, Dom Spotkań z Historią oraz Muzeum Teatralne w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej zapraszają na spotkanie "W rytmie tanga czyli 101 lat tanga w Polsce". Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 28 października, o godzinie 18:00 w DSH przy ulicy Karowej. Wstęp wolny.

28 października 1913 r. na scenie Teatru Nowości zatańczyła je wtedy Lucyna Messal z Józefem Redo. Egzotyczny i pełen tajemnicy taniec podbił wówczas Warszawę i rozpoczęła się trwająca już ponad sto lat polska tangomania.

Goście: Cristian Rubin - pasjonat tanga argentyńskiego, Katarzyna Wodarska-Ogidel - kuratorka wystawy „Polska w rytmie tanga” , Tomasz Lerski – varsavianista i kolekcjoner starych polskich tang. Wśród zaproszonych gości będą także wnuk i prawnuk Józefa Redo. Wspólnie wybierzemy się w muzyczną podróż do 1913 roku, a z gramofonowej płyty popłynie melodia legendarnego już Tango Argentin w wykonaniu orkiestry Teatru Nowości .

dpsd1o8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpsd1o8
Więcej tematów