Trwa ładowanie...

W Rudzie Śląskiej powstanie 100 nowych mieszkań. "Kondycja finansowa nam na to pozwala"

W Rudzie Śląskiej powstanie 100 mieszkań na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego. Już za dwa lata, miejskie nieużytki zmienią się w nowoczesne osiedle.
Share
W Rudzie Śląskiej powstanie 100 nowych mieszkań. "Kondycja finansowa nam na to pozwala"
Źródło: UM Ruda Śląska
dqfdq72

Miasto od kwietnia do czerwca prowadziło negocjacje z firmami, by niebawem rozpocząć budowę osiedla na 100 mieszkań.

Jak mówiła podczas spotkania z dziennikarzami prezydent miasta Grażyna Dziedzic, sytuacja miasta jest na tyle dobra, że możemy zająć się budową mieszkań komunalnych.

- Chociaż miasto nie ma takiego obowiązku, to liczba osób oczekujących na mieszkanie czy rozmowy z rudzianami pokazują, jak bardzo potrzebna jest taka inwestycja - mówiła prezydent.

dqfdq72

Miasto w pierwszym etapie przekaże mieszkania o powierzchni ok. 50 mkw, składających się w większości z dwóch pokoi z kuchnią lub aneksem wraz z niezbędną infrastrukturą.

Inwestycja będzie prowadzona w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego i będzie trwała od 15 do 25 lat, w tym budowa do 2 lat. Pierwsze mieszkania mają powstać w 2017 roku.

Niezależnie od komunalnego osiedla, w Rudzie Śląskiej powstała noclegownia dla Kobiet. Zlokalizowana jest w Czarnym Lesie i może przyjąć jednorazowo osiem kobiet.

- To kolejny element, który ma uzupełniać system pomocy osobom w trudnej sytuacji. Dzięki wspólnej pracy, udało się stworzyć miejsce, gdzie bezdomne kobiety znajdą schronienie - mówił podczas otwarcia placówki zastępca prezydenta miasta Michał Pierończyk.

Noclegownia działa w wyremontowanym budynku przy ul. Gen Hallera, obok budynku Straży Miejskiej.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dqfdq72

Podziel się opinią

Share
dqfdq72
dqfdq72
Więcej tematów