Trwa ładowanie...

W Krakowie powstały nowe obiekty sportowe. Pojawił się stadion i hala sportowa

Mimo kontrowersji wokół budowy stadionu Wisły Kraków, miasto nie zamierza przestać inwestować w sport - wśród najnowszej infrastruktury pojawił się stadion oraz hala sportowa WKS Wawel, a także zagospodarowany i wyposażony w urządzenia rekreacyjne park przy Młynówce Królewskiej.

Share
W Krakowie powstały nowe obiekty sportowe. Pojawił się stadion i hala sportowa
Źródło: Materiały prasowe, fot: GKS Tychy
d46litp

Z inwestycji sportowych już teraz mogą korzystać wszyscy krakowianie zainteresowani aktywnym trybem życia.

Choć obecnie trwają jeszcze prace wewnątrz hali WKS, to w niedługim czasie oddany zostanie do dyspozycji sportowców.

- Przebudowa obiektów WKS Wawel objęła zarówno stadion, jak i halę sportową. Parametry urządzeń lekkoatletycznych dostosowano do obowiązujących przepisów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przeprowadzono więc remont podbudowy bieżni i półkoli. Wykonano drenaż i odwodnienie stadionu, wyremontowano skocznie do skoku w dal i trójskoku. Wkrótce położona będzie nawierzchnia poliuretanowa na bieżni, rozbiegach i półkolach. W przyszłym roku na stadionie WKS Wawel znów organizowane będą zawody lekkoatletyczne - przekazują urzędnicy.

d46litp

Oprócz WKS Wawel, nowy wygląd zyskał również teren przy Młynówce Królewskiej. Został zaadaptowany na potrzebny ogólnodostępnego parku, w którym można nie tylko pospacerować czy pobiegać, ale przede wszystkim skorzystać z urządzeń do ćwiczeń, ścianek wspinaczkowych, boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę i badmintona. Znajduje się tam również atrakcyjny plac zabaw dla dzieci "Smoczy Skwer".

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d46litp

Podziel się opinią

Share
d46litp
d46litp
Więcej tematów