Trwa ładowanie...
d42unuh

W Krakowie powstały nowe obiekty sportowe. Pojawił się stadion i hala sportowa

Mimo kontrowersji wokół budowy stadionu Wisły Kraków, miasto nie zamierza przestać inwestować w sport - wśród najnowszej infrastruktury pojawił się stadion oraz hala sportowa WKS Wawel, a także zagospodarowany i wyposażony w urządzenia rekreacyjne park przy Młynówce Królewskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Krakowie powstały nowe obiekty sportowe. Pojawił się stadion i hala sportowa
(Materiały prasowe, Fot: GKS Tychy)
d42unuh

Z inwestycji sportowych już teraz mogą korzystać wszyscy krakowianie zainteresowani aktywnym trybem życia.

Choć obecnie trwają jeszcze prace wewnątrz hali WKS, to w niedługim czasie oddany zostanie do dyspozycji sportowców.

- Przebudowa obiektów WKS Wawel objęła zarówno stadion, jak i halę sportową. Parametry urządzeń lekkoatletycznych dostosowano do obowiązujących przepisów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przeprowadzono więc remont podbudowy bieżni i półkoli. Wykonano drenaż i odwodnienie stadionu, wyremontowano skocznie do skoku w dal i trójskoku. Wkrótce położona będzie nawierzchnia poliuretanowa na bieżni, rozbiegach i półkolach. W przyszłym roku na stadionie WKS Wawel znów organizowane będą zawody lekkoatletyczne - przekazują urzędnicy.

d42unuh

Oprócz WKS Wawel, nowy wygląd zyskał również teren przy Młynówce Królewskiej. Został zaadaptowany na potrzebny ogólnodostępnego parku, w którym można nie tylko pospacerować czy pobiegać, ale przede wszystkim skorzystać z urządzeń do ćwiczeń, ścianek wspinaczkowych, boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę i badmintona. Znajduje się tam również atrakcyjny plac zabaw dla dzieci "Smoczy Skwer".

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d42unuh

Podziel się opinią

Share
d42unuh
d42unuh
Więcej tematów