Trwa ładowanie...
d31i5c1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Hiszpanii skonfiskowano 12 ton haszyszu

Dwanaście ton haszyszu skonfiskowali hiszpańscy celnicy na statku rybackim pływającym pod banderą turecką u wybrzeży Andaluzji w południowo-wschodniej Hiszpanii - podało w Madrycie ministerstwo skarbu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Statek, na pokładzie którego znaleziono 12 ton haszyszu
Statek, na pokładzie którego znaleziono 12 ton haszyszu (PAP/EPA, Fot: Carlos Barba)
d31i5c1

Do konfiskaty doszło 14 lutego około 60 mil morskich od wybrzeży Almerii.

"Operacja przeprowadzona we współpracy z celnikami francuskimi doprowadziła do aresztowania czterech członków załogi statku" - czytamy w komunikacie. Wszyscy aresztowani są narodowości tureckiej. Haszysz był podzielony na 480 paczek.

Przemytnicy korzystali z "nowej trasy przerzutu narkotyków, przez orientalny rejon Morza Śródziemnego". Prowadzący śledztwo o wykorzystanie tej trasy "podejrzewają organizacje działające w krajach Afryki Północnej".

d31i5c1

Przeprowadzona pod kryptonimem "Bosfor" operacja "potwierdziła znaczenie nowej trasy". W ciągu ostatniego półrocza Francja, Włochy i Hiszpania przechwyciły według hiszpańskiego ministerstwa siedem statków i sami tylko celnicy hiszpańscy na tej trasie skonfiskowali od czerwca łącznie "ponad 50 ton" narkotyków - podaje komunikat.

Położenie Hiszpanii blisko Maroka, wielkiego producenta haszyszu, oraz jej bliskie więzy z byłymi koloniami w Ameryce Łacińskiej, czyli regionem produkcji kokainy, czyni z iberyjskiego kraju bramę przerzutową narkotyków do całej Europy.

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów