Trwa ładowanie...

W całej Polsce brakuje krwi. Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego ma pomóc

Jak alarmują szpitale w całej Polsce, w tym Szpital Uniwersytecki w Krakowie, wciąż brakuje krwi niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania placówek. Przez to przekładane są planowane operacje, a nie wszyscy mogą czekać.

Share
W całej Polsce brakuje krwi. Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego ma pomóc
Źródło: AFP
djpc3l5

W sobotę 26 lipca będzie można oddać krew podczas VIII Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Od godz. 8.00 na placu przed wejściem do dolnych kaplic bazyliki staną mobilne punkty poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także namiot, w którym będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Z powodu braku krwi w szpitalach przekładane są planowane operacje i zabiegi. By móc oddać krew, wystarczy mieć skończone 18 lat, dowód osobisty i wypełniony kwestionariusz. O możliwości oddania krwi decyduje lekarz badający ochotników.

Pielgrzymka ma na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz jednoczenie środowiska krwiodawców z całej Polski. Organizatorami pielgrzymki są Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Małopolski Oddział Okręgowy PCK.

djpc3l5

Podziel się opinią

Share
djpc3l5
djpc3l5
Więcej tematów